استاندار اردبیل با اشاره به اینکه شرایط تصفیه خانه اردبیل در حد فاجعه است، گفت: اگر تصفیه‌خانه فاضلاب اردبیل به شکل مناسبی عمل نشود، این طرح تا ۶۰ سال آینده نیز به بهره‌برداری نخواهد رسید.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

استاندار اردبیل گفت: تصفیه خانه فاضلاب اردبیل در حد فاجعه بوده و نیازمند اتخاذ تصمیمات به موقع برای تکمیل و بهره‌برداری کامل است.

 وی یادآور شد: چنانچه در پیشبرد برنامه‌های مربوط به تکمیل و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب اردبیل به شکل مناسبی عمل نشود، این طرح مورد نیاز تا ۶۰ سال آینده نیز به بهره‌برداری نخواهد رسید و توجه و تلاش مضاعفی را در این خصوص نیازمندیم

 اکبر بهنام‌جو در ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اردبیل تصریح کرد: نیازمند تهیه و تنظیم آمار جامعی از کارخانجات تولیدی استان که مواد اولیه خود را از خارج تهیه می‌کنند، هستیم تا با نهایی شدن مطالعات در تهیه مواد مورد نیاز این واحدها تصمیم‌گیری‌ مناسبی برای رفع مشکلات و موانع پیش‌رو اتخاذ شود.

 وی یادآور شد: چنانچه در پیشبرد برنامه‌های مربوط به تکمیل و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب اردبیل به شکل مناسبی عمل نشود، این طرح مورد نیاز تا ۶۰ سال آینده نیز به بهره‌برداری نخواهد رسید و توجه و تلاش مضاعفی را در این خصوص نیازمندیمافزود: با تداوم طرح‌های مطالعاتی از کارخانجات تولیدی استان، امیدواریم تا پایان سال جاری مطالعات مورد نظر در این خصوص به پایان رسیده و از سال آتی به سمت تولید مواد اولیه‌ای که در خود استان امکان تولید آن وجود دارد، حرکت کنیم.

استاندار اردبیل بر ضرورت حمایت از بخش خصوصی برای تولید مواد اولیه کارخانجات تاکید کرد و ادامه داد: نیازمند حمایت واقعی از بخش خصوصی برای افزایش تمایل خود در سرمایه‌گذاری و استفاده حداکثری از ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی و صنعتی هستیم.

بهنام‌جو تصریح کرد: در راستای دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی نباید برنامه‌های روتین مطرح ‌شود و می‌بایست نشانه‌گذاری ما پرداخت به فعالیت‌هایی باشد که سبب تحول‌آفرینی در اقتصاد و تولید استان گردد.

انتهای پیام/مهر