طرح این پرسش" که گردنه حیران در کدام استان قرار دارد بازتاب گسترده و منفی داشته و موجب رنجش مردم استان اردبیل، هنرمندان اردبیلی الاصل همچون اتابک نادری و ... و فعالان شبکه های اجتماعی شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مسابقه «برنده باش» یکی از پربیننده ترین برنامه های شبکه ۳ صداوسیما که بایستی توام با سختی گیری و بالاترین میزان نظارت و حساسیت در طراحی سئوالات باشد، در آخرین برنامه خود با طرح پرسش مشکوک و سئوال برانگیز در خصوص این که  گردنه حیران در کدام استان ایران قرار دارد، استانهای گیلان، آذربایجان شرقی،همدان و کرمانشاه را به عنوان ۴ گزینه در صفحه تلویزیون نمایش و سرانجام به شرکت کننده در مسابقه به دلیل پاسخ درست( گیلان) پاداش داد.

http://www.tabnakardebil.ir/files/fa/news/1397/9/3/435063_896.jpg

طرح این پرسش آن هم در چنین برنامه ای بازتاب گسترده و منفی داشته و موجب رنجش مردم استان اردبیل،هنرمندان اردبیلی الاصل همچون اتابک نادری و … و فعالان شبکه های اجتماعی شده است.

این پرسش معنادار در شرایطی طرح شده که طی سالهای اخیر و منجمله سال گذشته تحرکات مشکوک از سوی برخی مسئولان استان گیلان برای نصب تابلوی خوشامدگویی در خروجی تونل حیران انجام و موجب حواشی بسیار شد.

صرفنظر از این که گردنه حیران طبق تقسیمات کشوری متعلق به استان اردبیل یا گیلان است، باید گفت که امروز در افکار عمومی، گردنه حیران به عنوان یکی از مناطق زیبای استان اردبیل تداعی شده و این منطقه از نظر مختصات آب و هوایی، اقلیمی و جغرافیایی و … تناسب حداقلی هم با استانهای شمالی ندارد.

ممکن است در مقام دفاع از این عملکرد گفته شود که سئوال مطرح شده مطابق با تقسیمات کشوری بوده است،اما همه می دانیم که حفظ مصالح عمومی،قطعاً جزو اولویتهاست و جهل به منافع ملی، رافع مسئولیت نیست!

اکنون این سئوال مطرح می شود که صداوسیمای جمهوری اسلامی چرا با وجود حساسیت موضوع گردنه حیران تلاش کرده که در پربیننده ترین برنامه تلویزیونی به آن دامن بزند؟ به راستی طراحان این سئوال چه اهدافی را دنبال می کنند؟

مردم استان اردبیل خواهان توضیح و عذرخواهی مسئولان صداوسیما و توبیخ تهیه کننده و مجری مسابقه «برنده باش»به دلیل طرح غیرمسئولانه این موضوع هستند.

محمدرضا گلزار این هفته در اردبیل کنسرت برگزار خواهد کرد.

گفته می شود با وجود استقبال خوب مردم از این کنسرت در روزهای اخیر و خرید بلیت، طی دیروز و امروز فروش بلیت به شدت کاهش پیدا کرده است.

انتهای پیام/تابناک اردبیل