برای اولین بار

فرماندار بیله سوار مغان از اجرای طرح انتقال ژن چندقلو زایی به گوسفندان در روستای گون پایاق این شهرستان خبر داد و گفت: طرح توسعه گوسفند مغانی چندقلو زا یکی از طرح‌های دانش بنیان بوده و به دست فرزندان علمی مغان تحقیق و به نتیجه خواهد رسید.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حسن قبادی
حسن قبادی با بیان اینکه  برای اولین بار  ژن چندقلوزا به گوسفندان بیله‌سوار تزریق می‌شود ، افزود: این طرح یکی از طرح های دانش بنیان بوده و به دست فرزندان علمی مغان تحقیق و به نتیجه خواهد رسید.

وی با بیان اینکه طرح تولید گوسفند چندقلو زا هم راستا با الگوی اقتصاد مقاومتی است، بیان کرد: حمایت های لازم از این طرح صورت گرفته و ادارات شهرستان هم نیاز و کاستی های آن را رفع خواهند کرد.

کارآفرین بومی و مجری این طرح گفت: طرح انتقال ژن چندقلو زایی به گوسفند نژاد مغانی برای اولین بار در استان در این محل اجرا می شود و با اجرای موفق منجر به تولید و تکثیر گوسفندان حاوی ژن چندقلو زا با ضریب تبدیلی بالا نسبت به گوسفند معمولی خواهد شد.

لیلا دانش مقدم یادآور شد: افزایش توان تولیدی گوشت قرمز، تحول شگرف در صنعت گوسفند داری و سودآوری دامداران از جمله نتایج مثبت اجرای موفق طرح انتقال ژن چند قلو زایی به گوسفند مغانی چندقلو زا خواهد بود.

بیله سوار در شمال اردبیل واقع شده و بیشترین جمعیت عشایری را با دارا بودن اکثریت واحدهای دامی استان در خود جای داده است.

 

 

انتهای پیام/ایرنا