معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اردبیل گفت: امسال تاکنون ۳۲ شرکت حمل و نقل مسافری متخلف در این استان شناسایی و جریمه شدند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اتوبوس-ناوگان-جابه جایی
رضا شیرین ‌زاده افزود: رعایت نکردن مقرارت اضافه تناژ و اخذ بارنامه، توقف در میدان، تاخیر در حرکت و ارائه ندادن بلیط از جمله عمده تخلفات شرکت های حمل و نقل و رانندگان است.

وی با بیان اینکه طبق مقررات و قوانین به تخلفات شرکت های حمل و نقل در کمیسیون ماده ۱۲ و به تخلفات رانندگان در کمیسیون ماده ۱۱ حمل و نقل جاده ای رسیدگی می شود، اظهار داشت: برای خاطیان یکسال محرومیت از رانندگی، تذکر کتبی و لغو خدمات برای شرکت های حمل و نقل وهمچنین جریمه نقدی صادر شده است.

شیرین زاده همچنین از رسیدگی به تخلفات بیش از ۱۲۰راننده در این مدت خبر داد و بیان کرد: برای هر کدام از آنها با توجه به نوع تخلف طبق قانون و مقررات احکامی صادر شده است.

وی رضایت مندی مسافران و کاهش چشمگیر حجم شکایات را ازنتایج برخوردهای صورت گرفته با رانندگان خاطی برشمرد و افزود: در حال حاضر تاخیر حرکت مسافران از مبدا استان اردبیل به صفر رسیده و خدمات شرکت ها و رانندگان نیز به مسافران در حد مطلوب و قابل قبول است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: نظارت بر عملکرد شرکت های حمل و نقل و رانندگان تداوم می یابد و هدف از آن ارائه خدمات صحیح و به موقع به مردم و مسافران است.

شیرین زاده افزود: مسافرانی که نسبت به عملکرد رانندگان و یا شرکت‌های حمل و نقل اعتراض و یا شکایت دارند، می‌توانند با شماره تلفن های ۱۴۱ و ۳۳۸۱۶۸۷۴ با دفتر نمایندگی این اداره کل واقع در ترمینال اردبیل تماس گرفته و موارد را گزارش دهند.

وی اظهار داشت: همچنین آنها می توانند شکایات خود را به صورت مکتوب ارائه کنند تا در سریع‌ ترین زمان ممکن در کمیسیون مربوطه رسیدگی و با خاطیان برابر مقررات برخورد شود.

اتوبوس ترمینال

 

انتهای پیام/ایرنا