رییس دادگستری خلخال گفت: کاهش آمار واقعه طلاق و سیر نزولی آن در سال گذشته و امسال در این شهرستان رضایت بخش است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

علی رمضان پور بیان کرد: آمار طلاق این شهرستان در سال های گذشته سیر صعودی داشت و از چهار درصد در سال ۹۳ به ۳۰ درصد در سال ۹۴ و ۴۰ درصد در سال ۹۵ رسیده بود.

وی گفت: با تلاش های صورت گرفته در امر کاهش این معضل اجتماعی به خصوص ورود قوه مجریه به موضوع و استفاده از توان و ظرفیت دستگاه های اجرایی و نهادهای فرهنگی و با اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی روند رشد طلاق در این شهرستان متوقف و سال گذشته ۳۴ درصد در مقایسه با سال ماقبل ان کاهش یافت.

وی با بیان اینکه امار ثبت طلاق در این شهرستان در طول هشت ماه امسال نیز ۶٫۶ درصد نسبت به سال قبل کاهش نشان می دهد افزود:امار پرونده های جریانی طلاق نیز در دادگستری این شهرستان از ۱۶۳ مورد سال گذشته به ۱۲۶ مورد در طول هشت ماه امسال کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: براساس اعلام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل ۳۰ مورد علت طلاق در این استان شناسایی شده که عدم شناخت زوجین از همدیگر،طلاق در سال های اول زندگی ،فقدان مهارت ارتباطی ،نداشتن مهارت کافی برای حل تعارض ،دخالت اطرافیان ،اعتیاد ،مسوولیت ناپذیری ، مراقبت نکردن خانواده ،بیکاری و پایبند نبودن به اصول اخلاقی و اعتقادی از جمله آنهاست.

رمضان پور اجرای طرح آموزش ازدواج به هنگام قبل از ازدواج در مراکز جامع سلامت از سوی دانشکده علوم پزشکی خلخال و با موضوعات مختلف اعتقادی ،اجتماعی و بهداشت را از جمله راه کارهای مناسب توقف کامل روند طلاق در این شهرستان دانست.

 

انتهای پیام/ایرنا