فرماندار مشگین‌شهر خبر داد

اکبر صمدی گفت: در حالی که قرار بود سال گذشته این پروژه به مرحله بهره‌برداری برسد اما به خاطر ۲۰ میلیارد تومان اختلاف حساب بین وزارت نیرو و شرکت پیمانکار این پروژه به حال تعطیل و نیمه تمام رها شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

فرماندار مشگین‌شهر در جریان بازدید از مراحل اجرایی پروژه زمین گرمایی سبلان در مشگین‌شهر اظهار کرد: عملیات تکمیل پروژه زمین گرمایی مشگین‌شهر از دو سال پیش به حالت تعطیلی درآمده و عمده دلیل آن نیز به خاطر اختلاف وزارت نیرو و پیمانکار پروژه است.

اکبر صمدی خاطرنشان کرد: پروژه زمین گرمایی مشگین‌شهر که از پروژه‌های شاخص کشور در تولید انرژی‌های نو است از دهه ۸۰ به همت وزارت نیرو و سازمان انرژی‌های نو آغاز شده به طوری که بعد از خروج شرکت‌های خارجی براثر تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان شرکت حفاری ملی نفت ایران این پروژه را ادامه دادند.

وی به حفر ۱۱ حلقه چاه در عمق ۳۶۰ متری زمین برای دستیابی به انرژی حرارتی و ژئوترمال اشاره کرد و افزود: در حالی که قرار بود سال گذشته این پروژه به مرحله بهره‌برداری برسد اما به خاطر ۲۰ میلیارد تومان اختلاف حساب بین وزارت نیرو و شرکت پیمانکار این پروژه به حال تعطیل و نیمه تمام رها شده است.

فرماندار مشگین‌شهر بیان کرد: در تلاش هستیم تا با همکاری مسئولان استانی و وزارت نیرو به ویژه شرکت انرژی‌های نو بتوانیم این پروژه را از بلاتکلیفی خارج کرده و زمینه تکمیل و بهره‌برداری ژئوترمال را فراهم کنیم.

صمدی گفت: با تکمیل این پروژه زمینه تولید ۳۰ مگاوات برق پاک از طریق ژئوترمال فراهم شده تا هموطنان از مزایای آن استفاده کنند.
با گذشت دو سال از وعده مسئولان برای افتتاح پروژه زمین گرمایی مشگین‌شهر این پروژه به دلیل اختلاف وزارت نیرو و پیمانکار پروژه معطل و بلاتکلیف به حال خود رها شده است.

انتهای پیام/ایسنا