نماینده گرمی در مجلس:

میرحمایت میرزاده با بیان اینکه مناطق مرزی همچون گرمی باید به ویترین افتخارات نظام تبدیل شود، گفت: متاسفانه این مناطق محروم از ابتدائی‌ترین امکانات بی‌بهره است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

گرمی باید به ویترین افتخارات نظام تبدیل شود

نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه نمونه گردشگری گیلارلو به دلیل غفلت و بی‌توجهی مسئولان و سرمایه‌گذاران حال و روز تاسف‌بار و گریه‌آوری دارد.

وی اظهار کرد: در مسیر توسعه گردشگری بسیاری از زیرساخت‌ها در این شهرستان مورد غفلت و بی‌توجهی قرار گرفته در حالی که همین منطقه گیلارلو می‌تواند به نگین گردشگری منطقه تبدیل شود اما حال و روز تاسف‌بار و نابسامانی دارد.

وی با بیان اینکه مناطق مرزی همچون گرمی باید به ویترین افتخارات نظام تبدیل شود، خاطرنشان کرد: متاسفانه این مناطق محروم از ابتدائی‌ترین امکانات بی‌بهره است و خوشحال هستیم که بعد از گذشت سال‌های طولانی بنیاد مستضعفان با هدف اجرای طرح آبادانی و پیشرفت در این منطقه حاضر شده تا ساکنان این شهرستان مرزی از دستاورد توسعه و پیشرفت استفاده کنند.

نماینده مردم شهرستان گرمی در مجلس شورای اسلامی نمونه موفق اجرای طرح‌های بنیاد مستضعفان را مربوط به قلعه‌گنج کرمان اعلام کرد و گفت: بالاتر از همه برجستگی‌ها در این منطقه نوعی امید و نشاط در بین افراد جامعه تزریق شده و ساکنان این منطقه به راحتی تحول و توسعه را لمس کرده و به نوعی اسباب تحول در این منطقه فراهم آمده است.

گرمی باید به ویترین افتخارات نظام تبدیل شود

میرزاده افزود: ما در شهرستان گرمی و روستاهای آن ظرفیت‌های خوبی را در توسعه بخش کشاورزی اعم از زراعی، باغی، دامی و تولید محصولات لبنی و همچنین ایجاد صنایع تبدیلی و تکمیلی شاهد هستیم که در کنار آن به دلیل اقلیم دوبهاره در گرمی توسعه گردشگری نیز به راحتی اتفاق می‌افتد.

وی با ابراز خرسندی از آغاز اجرای طرح آبادانی و پیشرفت منطقه‌ای بنیاد مستضعفان در گرمی تصریح کرد: همه ادارات باید همسو با اجرای این طرح اختیار تام را به متولیان این مجموعه بدهند تا با کمترین موانع و گره اداری کار اجرایی در گرمی با موفقیت به انجام برسد.

در این جلسه امام جمعه شهرستان گرمی نیز رهاورد بنیاد مستضعفان را محرومیت‌ زدایی و توجه به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته اعلام و بیان کرد: با عنایت مقام معظم رهبری شهرستان گرمی که از عمق محرومیت‌ برخوردار است برای اجرای طرح‌های توسعه ای توسط بنیاد مستضعفان در اولویت قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام یدالله صفری خاطرنشان کرد: در کنار محرومیت روستاهای گرمی ساکنان این منطقه ناموس‌داران کشور هستند که با حضور هوشیارانه در مناطق مرزی از این آب و خاک به نوعی صیانت می‌کنند.

فرماندار شهرستان گرمی نیز با ستودن حرکت بنیاد مستضعفان در اجرایی کردن طرح آبادانی و پیشرفت در گرمی تصریح کرد: این شهرستان با تقدیم ۳۱۱ شهید در دوران دفاع مقدس به ویژه شهید ۱۱ ساله مرحمت بالازاده دین خود را به نظام اسلامی ادا کرده است.

امامی اظهار کرد: به رغم اینکه گرمی از استعدادهای بی‌نظیر توسعه‌ای برخودار است اما این شهرستان از محرومیت تاریخی رنج می‌برد در حالی که با توجه جدی به قابلیت‌های کشاورزی، صنعتی و گردشگری این شهرستان به راحتی می‌توان تحول را در این منطقه ایجاد کرد.

وی ضرورت رقم خوردن الگوی توسعه پایدار را در گرمی با تکیه بر سرمایه‌های اجتماعی یادآور شد و تصریح کرد: نوعی فضای همراهی و همدلی در این منطقه شکل گرفته به طوری که گرمی با تولید ۱۱۵ هزار تن محصولات زراعی، ۷ هزار و ۵۰۰ تن محصولات دامی اعم از گوشت قرمز، سفید و محصولات لبنی و عسل همچنان از نبود صنایع تبدیلی و تکمیلی رنج می‌برد که باید با توجه ویژه توسعه این منطقه به تحول در این شهرستان کمک کرد.

انتهای پیام/ایسنا