مدیر کل صمت استان اردبیل:

سید حامد عاملی گفت: صادرات در استان سیر صعودی داشته، به‌طوریکه در ۸ ماهه نخست سال گذشته ۴۴ میلیارد دلار صادرات داشتیم که این رقم در مدت مشابه سال جاری به ۸۰ میلیون دلار رسیده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر که به مناسبت بیست و دومین سالروز استانی صادرات در اتاق بازرگانی اردبیل برگزار شد، گفت: در ۸ ماهه نخست سال گذشته ۴۴ میلیارد دلار صادرات داشتیم که این رقم در سال جاری به ۸۰ میلیون دلار رسیده است.

عاملی اظهار کرد: از سال ۹۲ تا کنون وضعیت صادرات در استان سیر صعودی داشته، به‌طوریکه در ۸ ماهه نخست سال گذشته ۴۴ میلیارد دلار صادرات داشتیم که این رقم در مدت مشابه سال جاری به ۸۰ میلیون دلار رسیده است.

وی افزود: تا پایان سال گذشته، ۹۷ میلیون دلار صادرات در استان اتفاق افتاده بود که با برنامه‌ریزی‌ها و تلاش بی‌وقفه مسئولان، تولیدکنندگان و کارگران زحمت‌کش استان این رقم تا پایان امسال با افزایش ۸۰ درصدی به رقم ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار خواهد رسید.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت اردبیل ادامه داد: بیشترین صادرات استان اردبیل به آذربایجان، عراق، ارمنستان، افغانستان و در زمینه‌های کشاورزی، شیشه ، پلاستیک، آهن و فولاد بوده است.

عاملی تصریح کرد: امروز و در این برنامه علاوه بر این‌که از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات صادرکنندگان و واحدهای تولیدی اردبیل قرار می‌گیریم، از ۱۷ صادر کننده برتر اردبیل نیز تجلیل می‌شود.

انتهای پیام/فارس