استاندار اردبیل با اشاره به اینکه در حال حاضر بیشتر راه های اصلی استان پاسخگوی تردد خودروهای عبوری سنگین و حتی سبک نیز نیست، گفت: افزایش بزرگراه های استان اردبیل ضروری است وباید اقدامات لازم برای اجرای بزرگراه توسط دستگاه های مربوطه انجام شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


اکبر بهنام جو بیان کرد: از مجموع ۷۰۰ کیلومتر راه های موجود در استان فقط ۱۵۰ کیلومتر آن بزرگراه می باشد در حالی که بزرگراه ها ه مهم ترین زیرساخت لازم برای توسعه اقتصادی و پیشگیری از تصادفات رانندگی است.

وی بیان کرد: بر اساس استانداردهای راه به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر راه استاندارد باید ۱۹ کیلومتر بزرگراه ایجاد شود که این میزان در استان اردبیل ۱۰ کیلومتر است.

استاندار اردبیل گفت: افزایش بزرگراه های استان اردبیل ضروری است وباید اقدامات لازم برای اجرای بزرگراه توسط دستگاه های مربوطه انجام شود.

وی به افزایش یک میلیون تنی محصولات کشاورزی استان با راه اندازی پایاب سد خداآفرین در آینده گفت: با افزایش تردد در جاده مغان که منتهی به پایاب سد خداآفرین است این جاده نیاز بیشتری به ترمیم و مراقبت و اصلاح تقاطع های خطرناک پیدا می کند.

بهنامجو گفت: توسعه گردشگری ، صنعت و کشاورزی بدون زیرساخت ها و راه مناسب امکان پذیر نیست و باید برای رفع این مشکل بزرگ تلاش های بیشتری شود.

وی خواستار تدوین برنامه ایمنی جاده های استان با مشارکت دستگاه های عضو کمیسیون راه شد و اظهار داشت: ایمن کردن راه ها علاوه بر کاهش تلفات تصادفات به رونق اقتصادی نیز کمک خواهد کرد.

وی همچنین با تاکید بر راه اندازی مرکز کنترل ترافیک گفت: این مرکز باید با داشتن کارشناسان زبده و ثابت در طول مسیر بر خودرو های عبوری کنترل داشته باشد.

 

انتهای پیام/ایرنا