رئیس اتاق بازرگانی اردبیل خبر داد

رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل گفت: در حال حاضر هیچ واحد تولیدی در استان اردبیل به دلیل عدم تامین مواد اولیه تعطیل نیست.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

واحد تولیدی تعطیل در استان نداریم

حسین پیرمؤذن در همایش گرامیداشت بیست و یکمین سالروز صادرات استانی اردبیل تصریح کرد: به دلیل نوسانات ارزی و تحریم‌ اقتصادی مشکلاتی در تامین مواد اولیه کارخانجات و واحدهای تولیدی فراهم گردید که خوشبختانه در حال حاضر موانع‌ موجود برای تداوم فعالیت‌ این واحدها برداشته شده است.

وی افزود: با تغییراتی که در دولت و در سطح وزرا انجام پذیرفت، سیگنال مثبتی برای حل مشکلات صادرات دریافت شد و امیدواریم نگاه‌های حمایت‌آمیز به واحدهای تولیدی بیش از گذشته افزایش یابد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل ادامه داد: سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استان به دلیل افزایش قیمت ارز و نواسانات موجود به سمت نقدینگی رفته و با ورود آن به برخی از بخش‌های مهم اقتصادی مشکلات بزرگی در سد راه تولید و صادرات پدید آمده است.

اشتغال در کارخانه

آمار بالای درخواست تسهیلات و پرداخت‌های کم

پیرمؤذن یادآور شد: در پرداخت تسهیلات از محل رونق تولید با آمار چندان مناسبی مواجه نیستیم و در شرایطی که آمار درخواستی تسهیلات بالا است، در میزان پرداختی‌ها نیز شرایط چندان مطلوبی را شاهد نیستیم.

وی اضافه کرد: از سوی برخی از رسانه‌ها بیشترین میزان صادرات انجام یافته از استان اردبیل به کشور جمهوری آذربایجان قلمداد می‌شود در شرایطی که این آمار درست نبوده و بیشترین میزان صادرات استان به ترتیب در کشورهای عراق و افغانستان اتفاق می‌افتد.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل با اشاره به اینکه جمهوری آذربایجان در رتبه ششم بیشترین میزان صادرات استان اردبیل قرار دارد، افزود: حمایت‌ واقعی از صادرکنندگان و فعالان بخش تولید و صنعت با اصلاح قوانین صادراتی و تثبیت قیمت ارز شدنی خواهد بود.

انتهای پیام/مهر