رئیس اتاق بازرگانی اردبیل خبر داد

رئیس اتاق بازرگانی استان اردبیل گفت: در حال حاضر هیچ واحد تولیدی در استان اردبیل به دلیل عدم تامین مواد اولیه تعطیل نیست.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حسین پیرموذن

حسین پیرمؤذن در همایش گرامیداشت بیست و یکمین سالروز صادرات استانی اردبیل تصریح کرد: به دلیل نوسانات ارزی و تحریم‌ اقتصادی مشکلاتی در تامین مواد اولیه کارخانجات و واحدهای تولیدی فراهم گردید که خوشبختانه در حال حاضر موانع‌ موجود برای تداوم فعالیت‌ این واحدها برداشته شده است.

وی افزود: با تغییراتی که در دولت و در سطح وزرا انجام پذیرفت، سیگنال مثبتی برای حل مشکلات صادرات دریافت شد و امیدواریم نگاه‌های حمایت‌آمیز به واحدهای تولیدی بیش از گذشته افزایش یابد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل ادامه داد: سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استان به دلیل افزایش قیمت ارز و نواسانات موجود به سمت نقدینگی رفته و با ورود آن به برخی از بخش‌های مهم اقتصادی مشکلات بزرگی در سد راه تولید و صادرات پدید آمده است.

اشتغال در کارخانه

آمار بالای درخواست تسهیلات و پرداخت‌های کم

پیرمؤذن یادآور شد: در پرداخت تسهیلات از محل رونق تولید با آمار چندان مناسبی مواجه نیستیم و در شرایطی که آمار درخواستی تسهیلات بالا است، در میزان پرداختی‌ها نیز شرایط چندان مطلوبی را شاهد نیستیم.

وی اضافه کرد: از سوی برخی از رسانه‌ها بیشترین میزان صادرات انجام یافته از استان اردبیل به کشور جمهوری آذربایجان قلمداد می‌شود در شرایطی که این آمار درست نبوده و بیشترین میزان صادرات استان به ترتیب در کشورهای عراق و افغانستان اتفاق می‌افتد.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل با اشاره به اینکه جمهوری آذربایجان در رتبه ششم بیشترین میزان صادرات استان اردبیل قرار دارد، افزود: حمایت‌ واقعی از صادرکنندگان و فعالان بخش تولید و صنعت با اصلاح قوانین صادراتی و تثبیت قیمت ارز شدنی خواهد بود.

انتهای پیام/مهر