رئیس پلیس راهور استان اردبیل:

رحیم آقامحمدی گفت: در حالی که در هشت ماهه سال گذشته ۲۳ نفر در تصادفات درون‌شهری جان باخته بودند در ۸ ماهه امسال این تعداد به ۱۸ نفر رسیده که با کاهش ۲۲ درصدی در این حوزه روبرو هستیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

رئیس پلیس راهور استان اردبیل گفت: در ۸ ماهه امسال میزان تصادفات و کشته‌های درون شهری در این حوادث ۲۲ درصد کاهش یافته است.

آقامحمدی اظهار کرد: در حالی که در هشت ماهه سال گذشته ۲۳ نفر در تصادفات درون‌شهری جان باخته بودند در ۸ ماهه امسال این تعداد به ۱۸ نفر رسیده که با کاهش ۲۲ درصدی در این حوزه روبرو هستیم.

وی به رتبه‌بندی شهرستان‌ها در کاهش تصادفات اشاره و خاطرنشان کرد: در اردبیل ۷ نفر، پارس‌آباد ۲ نفر، گرمی، سرعین، نیر، نمین و کوثر یک نفر، بیله‌سوار ۲ نفر و مشگین‌شهر نیز سه نفر کاهش کشته را در تصادفات درون‌شهری در سالجاری شاهد بودیم.

اورژانس- تصادف-

جایگاه ۳۱ استان اردبیل در تصادفات فوتی

رئیس پلیس راهور استان اردبیل وضعیت تصادفات درون‌شهری و برون‌شهری و رتبه پانزدهم استان اردبیل در بین استان‌های کشور را یادآور شد و بیان کرد: در تصادفات فوتی جایگاه ما ۳۱ کشور، جرحی ۲۳ کشور و خسارتی ۱۵ کشور است به طوری که در تعداد مجروحین نیز رتبه ۲۱ و جان باختگان رتبه ۳۰ کشوری را داریم.

آقامحمدی پلیس راهور را یک مجموعه خدماتی – انتظامی برشمرد و گفت: در کنار رسیدگی به تصادفات پلیس راهور استان در صدور گواهینامهف اجرائیات، ترخیص و … به هموطنان ارائه خدمات کرده و سعی می‌کند رضایت آنه را جلب کند.

میانگین فوتی ۱۱٫۲۵ درصد نفر است

وی تصریح کرد: در کشورمان به ازای هر هزار نفر ۲۷۹ دستگاه خودرو وجود دارد که میانگین فوتی ما ۱۱٫۲۵ درصد نفر است در حالی که این میانگین در آمریکا ۸۳۴ دستگاه خودرو و فوتی نیز ۱٫۳۰ درصد است که وضعیت ما در بین کشورها تنها از افغانستان در این زمینه بهتر است.

رئیس پلیس راهور استان اردبیل وجود ۱۷۱ هزار کیلومتر جاده را در مناطق مختلف کشور یادآور شد و بیان کرد: در بسیاری از کشورهای دنیا به تناسب مساحت و حتی بیش از آن جاده و راه‌های شریانی احداث شده که به نظر می‌رسد کشورمان از این لحاظ نیز همچنان عقب است.

آقامحمدی ضرورت احداث مرکز کنترل ترافیک را در اردبیل یادآور شد و افزود: در کنار احداث این مرکز با همکاری شهرداری اردبیل انتظار داریم پیگیر وصول مطالبات استان از ماده ۲۳ اخذ جرایم باشیم که تاکنون ریالی از این محل به استان اختصاص نیافته است.

انتهای پیام/ایسنا