فرماندار پارس آباد مغان از کاهش ۱۷ درصدی تصادفات رانندگی در سه ماه گذشته در راه های ارتباطی این شهرستان خبر داد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

علی علایی بیان کرد: این کاهش در سایه استقرار ۱۲ تیم گشت و کنترل و نظارت جاده ای در ۳۴۰ کیلومتر از جاده های حوزه استحفاظی شهرستان پارس آباد حاصل شده است.

وی ایجاد پارک سوار را بهترین گزینه برای کاهش بار ترافیکی و تسهیل تردد و عبور و مرور شهروندان دانست و تشریح کرد: ایجاد پارک سوار برای سهولت در رفت و آمد و تامین امنیت و آرامش شهروندان و کاهش بار ترافیکی مرکز شهر تا ۵۰ درصد خواهد شد.

فرماندار پارس آباد مغان از تکمیل رفوژ بلوار اجیرلو و محله عربلو و ایثارگران تا ورودی شهر در آینده نزدیک خبر داد و گفت: همزمان با تکمیل رفوژ جاده ورودی شهر از سمت اجیرلو، نصب دوربین های مدار بسته و ترافیک شهری و خودرو ثبت ترافیک نیز نصب می شود تا بار ترافیکی مرکز شهر در ساعات پیک ترافیک کاهش یابد.

علایی بر لزوم نصب سرعت گیر در برخی از نکات حادثه خیز شهر تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه فصل آسفالت ریزی تمام شده شهرداری می تواند با استفاده از آسفالت سرد اقدام به نصب سرعت گیر کند تا خللی در کیفیت آسفالت پیش نیاید.

فرماندار پارس آباد با بیان اینکه مصوبات شورای ترافیک باید در چهار چوب قانون و به گونه ای باشد که موجب افزایش سطح رفاه عمومی و رضایت عمومی مردم شود، گفت: تدبیر و تصمیم و اجرای عقلایی قانون به نحوی که مانع از تبعات باشد کاری ظریف بوده که از دستگاه های اجرایی و نظارتی در عملیاتی کردن طرح های مصوب مورد انتظار است.

انتهای پیام/ایرنا