معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی استان اردبیل گفت: با انجام اقدامات درمان و بستری معتادان در کمپ های ترک اعتیاد ، بیش از هزار نفر از افراد مبتلا به بیماری اعتیاد بهبود یافتند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


ابوالفضل کبیری بیان کرد : این افراد در سال گذشته از مجموع پنج هزار معتاد بستری شده در ۱۰ کمپ ترک اعتیاد مرکز و شهرستان های این استان موفق به ترک اعتیاد شدند.

وی با بیان اینکه اعتیاد نوعی بیماری ناشی از عدم آگاهی از عوارض سوءاستفاده از مواد افیونی است، اظهار داشت: باورهای غلط افراد ، رهایی از مشکلات با روی آوردن به مواد مخدر ، مشکلات روحی و روانی ، درگیری های خانوادگی و آلوده شدن توسط افراد آلوده از جمله عوامل گرفتار شدن افراد در دام اعتیاد است.

وی همچنین به رایگان شدن هزینه های آب ، برق و گاز کمپ های ترک اعتیاد شهرستان اردبیل به همت فرمانداری اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد این کار به همت سایر فرمانداری های استان در تشویق کمپ های ترک اعتیاد شهرستان ها صورت بگیرد.

کبیری از کسب رتبه برتر کمپ ترک اعتیاد نور امید خلخال در بین کمپ های ترک اعتیاد استان اردبیل در سال جاری خبر داد و گفت: با استفاده از الگوهای رفتاری بکار گرفته شده در این مرکز بازتوانی و بهبود معتادان سطح خدمات ارائه شده به معتادان در حال بهبود سایر کمپ های استان را ارتقا می دهیم.

کبیری گفت: امسال ۲۵۰ معتاد در کمپ ترک اعتیاد خلخال بستری و تحت درمان قرار گرفتند که ۱۱۵ نفر از این تعداد با حکم دادستانی وارد این مرکز شده و ۱۳۵ نفر نیز خود معرف هستند.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد از هزینه های درمان و بهبود و بستری معتادان بی بضاعت از سوی بهزیستی تامین شده و در اختیار کمپ های ترک اعتیاد قرار می گیرد، گفت: خانواده های معتادان نیازمند مالی بمدت ۶ ماه تحت حمایت های مالی بهزیستی قرار می گیرند.

معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی استان اردبیل اظهار داشت: در سال جاری سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات با کارمزد چهار درصد به ۱۸ نفر از معتادین بهبود یافته خلخال از سوی بهزیستی این شهرستان پرداخت شد.

کبیری با بیان اینکه تنها سه درصد از کار درمان معتادان در حال ترک و بهبود کمپ ها فیزیکی و ۳۷ درصد روحی و روانی است، گفت: اعزام معتادان متجاهر و دستگیر شده با جمع افراد در حال بهبود و نگهداری معتادان بیش از ظرفیت کمپ آرامش افراد در حال بهبود را بر هم زده و نتیجه مطلوبی به دنبال نخواهد داشت.

 

انتهای پیام/ایرنا