مدیرکل راهداری استان اردبیل خبر داد

مدیر کل راهداری و حمل نقل جاده ای گفت: ۱۴۴ نفر در هشت ماه اول ۹۷ در جاده های استان اردبیل فوت کرده اند که متاسفانه ۵۱ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۳۸ دوربین سامانه نظارتی و تصویری در جاده‌های اردبیل نصب شده و۲۴ دوربین ثبت سرعت‌سنجی نیز نصب شده و برنامه‌ریزی برای افزایش این دوربین‌ها مبنای کار قرار گرقته است.

وی با اشاره به این که از اولویت‌های اساسی حمل و نقل جاده‌ای استان نگهداری جاده‌ها است گفت: در این زمینه اقدامات خوبی از قبیل روشنایی و نصب گاردریل و خط کشی انجام یافته و این طرح‌ها با جدیت ادامه دارد.

رحمتی ضمن گرامیداشت هفته حمل و نقل و راهداری نیز گفت: مراسمات مختلفی همزمان با هفته راهداری برگزار می‌شود و جلسه‌ راهداران در دفتر امام جمعه اردبیل با حضور نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد.

وی از فعالیت ۸۷ شرکت حمل و نقل در اردبیل خبر داد و گفت: ۸۴ شرکت از این تعداد فعال هستند و تعداد رانندگان حمل و نقل کالا نیز ۱۱ هزار و ۷۰۴ نفر در اردبیل است.

رحمتی با بیان این که میانگین عمر ناوگان ۲۱ سال است افزود: بار ارسال شده از استان نسبت به سال گذشته افزایش خوبی داشته است.

وی از توزیع ۶ هزار و ۵۰۰ حلقه لاستیک در اردبیل خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی برای توزیع لاستیک‌های ثبت نام شده ادامه دارد.

رحمتی بیان کرد: ۹ هزار و ۲۵۰ کلاه ایمنی به صورت رایگان در مناطق حادثه‌خیر توزیع شده و تشکیل کلاس‌های آموزشی در مناطق روستایی مبنای کار قرار گرفته و هر سال در ۳۰ مدرسه برای آگاهی مردم برگزار می‌شود.

رحمتی از خط کشی راه‌های اصلی و فرعی خبر داد و گفت: در این زمینه اقدامات خوبی انجام یافته و در حوزه خط کشی نیز برنامه‌ریزی‌های خوبی داشتیم و بیش از یک هزار کیلومتر تجدید خط کشی در راه‌های استان انجام یافته است.

وی گفت: حذف نقاط حادثه‌خیز اولویت اساسی است و ۱۰۵ نقطه حادثه خیز استان به ۲۵ مورد رسیده است و ۱۵ هزار تن نمک در انبارهای راهدارخانه اردبیل ذخیره شده تا در مواقع مورد نیاز برای نمک‌پاشی مورد استفاده قرار گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از آمادگی اکیپ راهداری استان برای خدمات‌رسانی در جاده‌های استان خبر داد و افزود: ۲۵۰ دستگاه ناوگان و ۱۲۰ اکیپ و ۴۵۸ مورد در ۱۲ راهدارخانه ثابت و سیار ارائه خدمات انجام داده می‌شود.

انتهای پیام/