نماینده مردم اردبیل گفت: در حال حاضر بر قیمت گذاری و نحوه واگذاری کشت وصنعت مغان سوالاتی داریم ولی دولت بر این نظر است که باتوجه به اصل ۴۴ قانون اساسی این واگذاری درست صورت گرفته است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

رضا کریمیکریمی، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس:

مجلس درباره واگذاری کشت و صنعت مغان تحقیق و تفحص می کند.

در حال حاضر بر قیمت گذاری و نحوه واگذاری کشت وصنعت مغان سوالاتی داریم ولی دولت بر این نظر است که باتوجه به اصل ۴۴ قانون اساسی این واگذاری درست صورت گرفته است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه و تحقیق تفحص مانع از واگذاری نمی شود و در طول و موازی با آن است، گفت:در مورد اهلیت برنده دوم حرف و حدیثی نیست اما نحوه واگذاری و قیمت آن جای اشکال دارد؛ فلذا واگذاری کشت و صنعت به نفر دوم نیز با امضای تعدادی از نمایندگان مجلس که بنده هم جزو آنها هستم مورد تحقیق و تفحص می گیرد.

 

فروش کشت و صنعت مغان فروش مالکیت نیست

استاندار اردبیل گفت: فروش کشت و صنعت مغان فروش مالکیت نیست بلکه فروش سهام است.

دولت انتقال سند قطعی اراضی آنجا را بعد اینکه تمام تعهدات خریدار انجام شده باشد، انجام می‌دهد.

طی قرارداد، خریدار شرکت ضمن حفظ پرسنل و کارگران شرکت تا سال آینده باید ۲ هزار نفر از جوانان بومی منطقه در جهت اشتغال‌زایی در شرکت جذب نماید.

خریدار شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان اعلام کرد:

با بالابردن میزان بهره وری شاهد افزایش حقوق کارکنان این شرکت خو‌اهیم بود.

کلیه کارگران شرکتی که با واسطه حقوق بگیر شرکت بودند و نزدیک ۱۵۰۰ نفر می باشند، مستقیما با شرکت کشت و صنعت مغان قرارداد خواهند بست که این موضوع هم باعث امنیت شغلی کارگران و هم افزایش حقوق آنها را در پی خواهد داشت.

انتهای پیام/