خطیب جمعه بیله سوار با تبیین نتیجه مقاومت مردم در طول چهل سال از دوران انقلاب تصریح کرد: در طول چهل سال دوران انقلاب و حتی دوران های قبل از انقلاب، هر وقت مردم مقاومت کردند نتیجه گرفتند


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اصغر جدایی

حجت الاسلام اصغر جدائی امام جمعه شهرستان بیله سوار در خطبه های امروز نماز جمعه ضمن تسلیت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی و جانباختگان حادثه اتوبوس در تهران اظهار کرد: رحلت آیت الله شاهرودی را به همه جامعه دینی کشور تسلیت عرض می‌کنم ، زحمات آن عالم بزرگ ،فقیه والا مقام و بازوی رهبری در این دوران چهل ساله بعد از انقلاب فوق العاده زیاد بود،

وی گفت: روز سه شنبه اتوبوسی در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران دچار سانحه شد که ۲۸ نفر مجروح شدند و متاسفانه ده نفر جان باختند ، این رحلت جانسوز و جانگداز نخبه ها و سرمایه های کشور را به همه ملت ایران و خصوصا به خانواده های داغدیده تسلیت عرض می کنم .

جدایی گفت: سکته راننده را علت حادثه گفته اند ولی گویا بریدن ترمز و فرسودگی اتوبوس از عوامل مهم بوده است ، انتظار این است که مسئولین به همان اندازه که دغدغه تحصیل فرزندانشان در آمریکا را دارند کمی هم به فکر اتوبوس های فرسوده و پوسیده دانشگاه ها باشند . لطفا به فکر جان دانشجوها باشید .

وی همچنین به حضور سردار حسین یکتا در بیله سوار اشاره کرده و افزود: دیروز برای شهرستان روز بزرگی بود . تشریف فرمایی سردار یکتا که از چهره های محبوب و مشهور کشوری است سعادت بزرگی بود که نصیب مان شد و در آینده در نظر داریم از حضور چهره های شاخص و شهیر کشوری در شهرستان بهره مند بشویم . انتظار این است که مردم از این گونه برنامه ها استقبال شایانی بکنند که بنده هم دلگرم شده و شخصیت های بزرگ دیگری را دعوت کنم .از شما مردم فرهیخته می خواهم که در این گونه مراسمات با شور و هیجان بیشتری شرکت بفرمایید تا بتوانیم در راستای تحولات شهر، قدم های بزرگی را برداریم .

رئیس شورای فرهنگ عمومی بیله سوار حماسه ۹ دی را روز بصیرت و میثاق امت با ولایت دانست و خاطر نشان کرد: حماسه ۹ دی نشان داد که هر وقت میزان بصیرت در ملتی بالا باشد ، دشمن هر چقدر هم که قوی باشد ، باز شکست خواهد خورد . این حماسه تجربه تلخی برای دشمن شد تا دیگر بار بصیرت، روحیه انقلابی و ولایی مردم ایران را دست کم نگیرد . تا زمانی که این بسیجیان جان بر کف و عاشقان ولایت در کشور نفس می کشند ، دشمن هیچ وقت به اهداف شوم اش نخواهد رسید .

وی گفت:در فتنه ۸۸ عده ای از رجال سیاسی مردود شدند ،اگرچه بعضی از آنها در سایه رافت اسلامی هنوز پست و مسئولیت دارند ولی این را بدانند که ملت ایران کارنامه سیاه آن ها را بر قاب دل هایشان نصب کرده اند و هر وقت دست از پا خطا کنند ، لحظه ای سکوت نخواهند کرد . در فتنه ۸۸ دشمن قصد عجیب تسخیر ایران را داشت،فتنه۸۸ به ما آموخت که دشمن شناسی خودمان را قوی کنیم، همیشه بیدار و هوشیار باشیم و از حیله و ترفندهای پیچیده دشمنان غافل نشویم .دشمن اما از این مطلب غافل است ‌که مردم ایران نمی خواهند دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی که حاصل خون شهیدان است را به راحتی از دست بدهند .

خطیب جمعه بیله سوار با تبیین نتیجه مقاومت مردم در طول چهل سال از دوران انقلاب تصریح کرد: در طول چهل سال دوران انقلاب و حتی دوران های قبل از انقلاب، هر وقت مردم مقاومت کردند نتیجه گرفتند .ما در این چهل سال خیلی سختی کشیده و مقاومت کردیم تا اینکه توانستیم انقلاب را به اینجا برسانیم . “مقاومت” نیروی عظیمی است که سرسخت ترین دشمن ها را به عقب می راند ‌، هر ملتی که در دنیا راه مقاومت را در پیش گرفته توانسته است به استقلال برسد و پیروز شود . در این دهه های گذشته دیدیم که چگونه مردم افغانستان ،عراق ، فلسطین، لبنان، یمن و سوریه مقاومت کردند و هر کدام به میزان مقاومت شان نتیجه گرفتند و سربلند شدند.

وی ادامه داد:در دنیای امروز با این همه پیشرفت و شکوفایی هایی که به وجود آمده ، واقعا باور کردنی نیست این همه در حق بشریت ظلم بشود ‌. در دنیایی که به شدت از حقوق حیوانات دفاع می کنند، از حقوق سگ ها، گربه ها ،جنگل، دریا و گیاهان دفاع می کنند ولی به راحتی هزاران نفر از کودکان معصوم و بی گناه یمن را قلع و قمع می کنند و کسی هم اعتراض نمی نماید . از این طرف داعش در سوریه با حمایت مستقیم آمریکا و رژیم صهیونیستی آن همه خیانت فجیع می کند و تمام مجامع بین المللی جهان سکوت اختیار می کنند .

امام جمعه بیله سوار در خاتمه گفت: مردم سوریه با کمک مدافعان حرم مقاومت کردند و بالاخره پیروز شده و نتیجه گرفتند؛ آمریکا هم بالاخره مجبور به خروج از سوریه شد و امروز کم کم کشورهای مختلف سفارت خانه های خودشان را در سوریه بازگشایی می کنند .امیدوارم کاروان سفرهای زیارتی حضرت زینب (س) و حضرت رقیه(س) بزودی راه بیفتد .دلمان برای زیارت بارگاه شان واقعا تنگ شده است.‌

خبرنگار: فرشاد فردی

انتهای پیام/