رئیس پلیس‌راه اردبیل خبر داد

حجت فتاحی تصریح کرد: در استان اردبیل ۴۵۰ تیم خودرویی بسیج شدند تا خدمت رسانی مورد انتظار پلیس‌راه به شکل مناسبی اجرایی شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

رئیس پلیس‌راه استان اردبیل از مشارکت و بسیج بیش از هزار نفر نیروی پلیس این استان برای ارتقا ایمنی، تسهیل تردد و کاهش تصافات جاده‌ای در قالب طرح امداد زمستانی پلیس راه خبر داد.

فتاحی تصریح کرد: در استان اردبیل ۴۵۰ تیم خودرویی بسیج شدند تا خدمت رسانی مورد انتظار پلیس‌راه به شکل مناسبی اجرایی شود.

وی افزود: پلیس از آمادگی هر گونه ورود به شرایط بحرانی برخوردار بوده و برای خدمت رسانی مطلوب به مردم تمامی تلاش خود را بکار خواهد بست.

رئیس پلیس‌راه استان اردبیل یادآور شد: چنانچه در ارائه خدمات جاده‌ای هم‌افزایی و همدلی بین سازمانی وجود نداشته باشد، بسترسازی ارائه خدمات شایسته با شکست مواجه خواهد شد.

وی تصریح کرد: در گردنه‌های مواصلاتی و جاده‌های استان برخورداری از تجهیزات زمستانی از جمله زنجیرچرخ ضروری است.

رئیس پلیس‌راه استان اردبیل توضیح داد: برخورداری از زنجیرچرخ در خودروها شرط کافی برای تردد در محورهای برف‌گیر نبوده بلکه رانندگان باید با نحوه استفاده صحیح از زنجیر چرخ نیز آشنا باشند.

آغاز طرح زمستانی پلیس راه استان اردبیل از ۲۲ آذر ماه

فتاحی با اشاره به اینکه رانندگان باید با رعایت قوانین از هر گونه تخلف حادثه‌ساز دوری کنند، ادامه داد: به منظور خدمت‌رسانی مطلوب بیش از هزار پلیس در اجرای طرح زمستانی جاده‌ها در تلاش خواهند بود.

رئیس پلیس‌راه استان اردبیل افزود: طرح زمستانی پلیس‌راه استان اردبیل از ۲۲ آذرماه آغاز شده و با پیش‌بینی‌های به عمل آمده در تمامی محورهای مواصلاتی به مدت سه ماه ادامه خواهد یافت.

وی ادامه داد: اولویت طرح زمستانی جاده‌های استان، گردنه‌های برف‌گیر و کوهستانی بوده تا در چنین مسیرهایی رانندگان با امنیت کامل طی مسیر نمایند.

فتاحی یادآور شد: هدف از اجرای طرح امداد زمستانی، تسهیل در عبور و مرور، رسیدگی سریع به حوادث و سوانح و کمک به افراد گرفتار در ترافیک است.

به گفته وی در طرح زمستانی پلیس‌، طرح‌های ویژه‌ای به صورت محسوس و نامحسوس درنظر گرفته شده تا سفری امن برای مسافران فراهم گردد.

رئیس پلیس راه استان با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۴ تا نوروز ۹۷ روند کاهش تصادفات جاده‌ای را در این استان اردبیل شاهد بودیم، یادآور شد: اما در ماه‌های اخیر با شیب صعودی حوادث جاده‌ای را روبرو بودیم.

انتهای پیام/مهر