مدیرعامل بانک ملی:

مدیر عامل بانک ملی گفت: بنده با عالی‌ترین مسئولان بانک ملی و اعضای هیئت مدیره سفری را به استان اردبیل انجام دادیم و از همان بدو ورود ضمن بازدید از واحدهای تولیدی و برخی شهرک‌های خصوصی سعی کردیم تا در جریان روند کار و نیاز آنها به تسهیلات قرار گرفته و حجم عظیمی از منابع که باید در اختیار آنها قرار گیرد مطلع شویم تا به نوعی امکان حمایت از آنها فراهم آید.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


محمدرضا حسین‌زاده گفت: ما آمادگی داریم برای سرمایه‌گذاران استان اردبیل به ارزش ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات در بخش‌های حمایتی پرداخت کنیم.

حسین‌زاده اظهار کرد: بانک ملی براساس مصوبه تعیین شده آمادگی دارد تا زمینه پرداخت تسهیلات به ارزش ۲ هزار میلیارد تومان را برای سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در حوزه‌های مختلف فراهم کرده و به سرعت این تسهیلات را به متقاضیان پرداخت کند.

وی خاطرنشان کرد: ما جلسه خوبی را با صاحبان طرح‌های تولیدی در بخش‌های مختلف اعم از صنعتی، کشاورزی و گردشگری داشتیم به طوری که به همراه تیم کارشناسی بانک ملی با حوصله و دقت این طرح‌ها را مورد ارزیابی قرار دادیم و برای پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای طرح‌های مطرح شده اعلام آمادگی کردیم.

مدیر عامل بانک ملی اولویت بانک ملی را در شرایط کنونی کشور حمایت از طرح‌های موجود اعلام کرد و گفت: برای اینکه در این شرایط سخت واحدهای موجود روی پای خود بایستند ما سعی می‌کنیم تا با پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش در خدمت این واحدها باشیم.

حسین‌زاده ادامه داد: در کنار واحدهای موجود ما با پرداخت تسهیلاتی از سرمایه‌گذاران و صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی جدید نیز به نوعی حمایت می‌کنیم که هدف اصلی حفظ اشتغال به عنوان ضرورت و اولویت اول کشور است.

وی بیان کرد: بنده با عالی‌ترین مسئولان بانک ملی و اعضای هیئت مدیره سفری را به استان اردبیل انجام دادیم و از همان بدو ورود ضمن بازدید از واحدهای تولیدی و برخی شهرک‌های خصوصی سعی کردیم تا در جریان روند کار و نیاز آنها به تسهیلات قرار گرفته و حجم عظیمی از منابع که باید در اختیار آنها قرار گیرد مطلع شویم تا به نوعی امکان حمایت از آنها فراهم آید.

رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی کشور تصریح کرد: ما در تابستان امسال حجم عظیمی از منابع را در اختیار کشاورزان به عنوان خرید تضمینی محصولات کشاورزی قرار دادیم و با همراهی همه بانک‌ها سعی می‌کنیم در خدمت تولید، پیشرفت و عمران کشور در استان‌های مختلف باشیم.

حسین‌زاده رویکرد همه بانک‌ها را پرداخت تسهیلات در قالب سرمایه در گردش و حمایت از تولید محصولات داخلی و عرضه آن به بازار فروش داخلی و صادرات این محصولات اعلام و اظهار کرد: باید همه تلاش کنیم تا قیمت تمام شده کالا پائین آمده و با یک مدیریت مناسب کیفیت کالا و تامین مواد اولیه ارتقا یابد.

وی خاطرنشان کرد: هرچقدر محصولات تولیدی ما باکیفیت باشد امکان رقابت با رقبا فراهم می‌آید و ما به راحتی می‌توانیم تحریم‌ها و تهدیدها را دور زده و آنها را به فرصت تبدیل کنیم.

بانک-وام

حسین‌زاده عمق تحریم‌های اعمال شده علیه کشورمان را با محوریت آمریکا یادآور شد و گفت: در ماه‌های اخیر این کارشکنی‌ها به حدی گسترده شد که شعب بانک ملی را در برخی از کشورها مورد تحریم و تهدید قرار دادند اما با تلاشی که همکارانمان در دفاع از حق و حقوق خود داشتند حکم صادر شده به نفع بانک ملی بوده و ما توانستیم به فعالیت خود ادامه دهیم هر چند که بخش خصوصی به راحتی می‌تواند این مسیر را طی کند.

وی بیان کرد: بانک ملی بنابه رسالت ملی خود در کنار حمایت از طرح‌های خوب سرمایه‌گذاری با توجیه مناسب و محصولات صادرات محور سعی می‌کند از واحدهای مختلف حمایت کند که قطعا در استان اردبیل نیز با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در بخش اقتصادی و تولیدی وجود دارد ما این حمایت‌ها را تقویت می‌کنیم.

مدیر عامل بانک ملی در پایان تصریح کرد: بانک ملی در توسعه بزرگراه‌ها و خطوط ریلی به ویژه راه آهن اردبیل ورود گسترده‌ای کرده تا با تکمیل راه آهن اردبیل و اتصال آن به شمال استان با تقویت صادرات زمینه دور زدن تحریم‌ها و خنثی کردن ابعاد آن به خوبی فراهم آید.

انتهای پیام/ایسنا