مولایی گفت: مجتمع صنعتی گوشت اردبیل از محل تسهیلات اخذ شده ۲۲۷ میلیارد ریال به بانک ملی بدهکار است و تاکنون تسویه نشده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مولایی مدیر امور شعب بانک ملی استان اردبیل روزها پس از تشکیل پرونده و پیگیری توسط دادستان اردبیل؛ تازه دیروز بسیار شیک و گزینشی گفتگوی خبری تشکیل داده و گفته: مجتمع صنعتی گوشت اردبیل از محل تسهیلات اخذ شده ۲۲۷ میلیارد ریال به بانک ملی بدهکار است و تاکنون تسویه نشده است.

وی گفت:  بانک ملی جزو سهامداران کشتارگاه بوده و با محاسبه اصل و سود بیش از ۲۰ میلیارد تومان این مجتمع به بانک ملی بدهکار است که با دستور دادستان عمومی و انقلاب اردبیل پرونده در دست بررسی کارشناسی است.

جای سوال است وقتی بانک ها برای مقدار جزئی تاخیر در بازپرداخت تسهیلات، روزگار را برای وام گیرنده و ضامن سیاه می کنند چطور در مقابل این بدهکاران میلیاردی تاکنون تحمل و مماشات کرده اند؟! تا حال چند نفر از مسئولان این شرکت بازخواست یا بازداشت شده اند؟ چرا برای احقاق و برگشت بیت المال، این مجموعه گوشتی توسط بانک تملک نمی شود؟ منتظر اعلام اقدامات حقوقی منتج به نتیجه بانک ملی در این سالها هستیم.

انتقاد بدری از ملایمت بانک ملی در مقابل بدهکاران میلیاردی کشتارگاه

صدیف بدری نماینده اردبیل نیز با انتقاد از دولت و بانک ملی ایران در خصوص عدم پیگیری این معوقات بانکی اظهار کرد: در شرایطی که مردم عادی به جهت عدم پرداخت اقساط تسهیلات ناچیز به شدت و سرعت مورد پیگرد قرار می‌گیرند نظام بانکی کشور چگونه در برابر آقای پوری حسینی و شرکایش تا این اندازه نرمش و ملایمت از خود نشان داده است.

وی با انتقاد از دولت و بانک ملی ایران در خصوص عدم پیگیری این معوقات بانکی تصریح کرد:  در شرایطی که مردم عادی به دلیل عدم پرداخت اقساط تسهیلات ناچیز به شدت و سرعت مورد پیگرد قرار می‌گیرند، نظام بانکی کشور چگونه در برابر آقای پوری حسینی و شرکایش تا این اندازه نرمش و ملایمت از خود نشان داده است؟

وی ادامه داد: فردی که به عنوان بدهکار کلان بانکی مطرح است باید در برابر دستگاه قضایی پاسخگو باشد نه اینکه بر صدر سازمانی که اختیار دارایی‌های عمومی و بیت‌المال به آن سپرده شده است تکیه بزند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در پایان از پیگیری‌های دادستان اردبیل و اقشار مختلف مردم استان در خصوص واگذاری کشتارگاه اردبیل و کشت و صنعت مغان تشکر و قدردانی کرد.

 

 

 

 

انتهای پیام/اردبیل نیوز