رئیس جهاد کشاورزی اردبیل:

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در سطح کشور استان اردبیل در ۱۲ گونه گیاهی و پروتئینی دارای رتبه زیر شش بوده و این موضوع از جایگاه بسیار والای کشاورزی استان خبر می‌دهد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

خلیل نیکشاد

خلیل نیکشاد در آئین تجلیل از کشاورزان برتر استان اردبیل تصریح کرد: کشاورزی به عنوان یکی از ارکان مهم توسعه در تمام عرصه‌ها محسوب شده و نیازمند برخورداری از نگاه ویژه‌ حمایت آمیزی به این بخش هستیم.

وی افزود: در تمامی جوامع پیشرفته جهانی تولید محصولات کشاورزی و توجه به نیازهای کشاورزان در اولویت قرار گرفته و با استناد به این موضوع در تامین نیازهای خود و صادرات نیز موفق ظاهر می‌شوند.

رئیس جهاد کشاورزی استان یادآور شد: با وجود اینکه استان اردبیل از ۱.۱ درصد سطح اراضی کشاورزی کشور برخوردار است، بیش از چهار درصد محصولات کشاورزی کشور را تامین می‌کند.

نیکشاد یادآور شد: اهمیت کشاورزی از این رو بوده که علاوه بر تامین امنیت غذایی محرک اصلی برای رشد صنعت نیز محسوب می‌شود.

رتبه برتر اردبیل در ۱۲ گونه گیاهی و پروتئینی

وی ادامه داد: در سطح کشور استان اردبیل در ۱۲ گونه گیاهی و پروتئینی دارای رتبه زیر شش بوده و این موضوع از جایگاه بسیار والای کشاورزی استان خبر می‌دهد.

نیکشاد یادآور شد: وضعیت کنونی تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی ایجاب می‌کند تا در تولید محصولات کشاورزی به صورت دانش‌محور عمل کرده و به قابلیت‌های موجود در این استان به صورت علمی و فناورانه توجه شود.

کشاورزان نمونه و برتر استان اردبیل معرفی شدند

با هدف افزایش انگیزه رقابت سالم در بین تولیدکنندگان بخش کشاورزی و فعالان این حوزه، کشاورزان برتر و نمونه استان اردبیل معرفی شدند.

با برگزاری مراسمی در سال تولید داخلی و حمایت از کالای ایرانی از قهرمانان تولید و فعالان بخش کشاورزی استان اردبیل تجلیل به عمل آمد.

این برنامه که با هدف ایجاد انگیزه رقابت سالم بین کشاورزان برگزار شد ، با معرفی الگوهای عملی و قابل اعتماد و ارج نهادن به تلاش‌های تولیدکنندگان و بهره‌برداران بخش کشاورزی پایه‌ریزی گردید.

در این آئین، تولیدکننده نمونه سیب زمینی، زنبوردار نمونه، تولید کننده نمونه گندم آبی و مددکار ترویجی نمونه معرفی شد.

همچنین از تولید کننده نمونه چغندر قند، باغدار نمونه انگور آبی، مسئول نمونه مرکز جهاد کشاورزی، بهره‌بردار نمونه آبیاری بارانی و تولید کننده نمونه تجلیل شد.

اشتغال ۳۷ درصدی استان اردبیل با کشاورزی

در این مراسم نماینده ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: کشاورزی به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه و کارآفرینی شناخته شده و ۳۷ درصد اشتغال به دست آمده اردبیل مربوط به بخش کشاورزی است.

حجت‌الاسلام اکبری کشاورزان را جهادگران عرصه تولید دانست و افزود: تجلیل از کشاورزان در ایجاد انگیزه رقابت سالم و توان‌افزایی آنان بسیار مفید واقع خواهد شد.

وی یادآور شد: قطار توسعه از میان مزارع گذشته و راهکار دستیابی به این مهم توجه ویژه به رشد و توسعه صنایع تبدیلی کشاورزی است.

نماینده ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی با توجه به نیازمندی‌های کشاورزان محقق می‌شود، لذا ضروری است نگاه ویژه و مثبتی را در ارائه تسهیلات و حمایت از روستائیان صورت گیرد.

خبرنگار: صادق پارسا

انتهای پیام/