فرماندار خلخال گفت: کارخانه تعطیل شده نئوپان این شهرستان به سرمایه گذار بخش خصوص واگذار شده و تا ۱۰ روز آینده فعالیت دوباره خود را از سر می گیرد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

فریدون بابایی بیان کرد: این واحد تولیدی بزرگ متعلق به بنیاد مستضعفان از ۲ سال گذشته تعطیل و ۲۵۰ کارگر ان بیکار شده بودند.

وی اظهار داشت :با پیگیرهای صورت گرفته از سو.ی مسئولان استان و شهرستان، کارخانه نئوپان توسط بنیاد مستضعفان به سرمایه گذار بخش خصوص واگذار شد و هم اکنون زمینه برای راه اندازی دوباره آن و بازگشت کارگران آن به کار فراهم شده است.

فرماندار خلخال با بیان اینکه خرید هیزم مورد نیاز کارخانه آغاز شده، اضافه کرد: با تامین هیزم و مواد اولیه، این کارخانه ظرف ۱۰ روز آینده فعالیت خود را در زمینه تولید ورق نئوپان و همچنین ورق ملامینه نئوپان از سرخواهد گرفت.

بابایی اظهار داشت : خط تولید فعلی کارخانه نئوپان خلخال قادر است روزانه بیش از ۱۴۰ متر مربع ورق نئوپان و بیش از ۲۱۵ متر مربع ورق ملامینه نئوپان تولید وروانه بازار کند.

کارخانه نئوپان خلخال به عنوان بزرگترین واحد صنعتی این شهرستان در سال ۱۳۷۲ از سوی بنیاد مستضعفان راه اندازی و از سال ۹۵ به دلایل مختلف فعالیت آن متوقف شد.

 

انتهای پیام/ایرنا