رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خلخال گفت: به علت بارش برف همراه با کولاک شدید سرنشینان ده ها خودرو در جاده خلخال ، اسالم زمین گیر شدند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


محمد قربانی بیان کرد: بارش برف همراه با سرعت بیش از ۱۰۰ کیلومتر باد در ساعت موجب بروز کولاک شدید و محدودیت دید در گردنه الماس واقع در مسیر ارتباطی خلخال ، اسالم شده و برای مدتی تردد خودروها را در این محور مختل کرد.

وی اظهار داشت: شدت برف و کولاک به حدی بود که شعاع دید تا زیر پنج متر کاهش یافته و به همین دلیل رانندگان قادر به حرکت در این مسیر نبودند.

قربانی گفت: با کمک راهداران، رانندگان خودروهایی که در میان راه متوقف شده و قادر به ادامه مسیر نبودند به راهدارخانه الماس انتقال یافته و با آرام شدن شرایط جوی به مقاصد خود هدایت شدند.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خلخال افزود: بارش برف همراه با کولاک موجب مسدود شدن راه ارتباطی تعدادی از روستاهای این شهرستان شده که تلاش راهداران برای بازگشایی و برفروبی مسیرهای مسدود از اولین ساعات امروز آغاز شده است.

قربانی همچنین گفت: با تلاش راهداران این اداره هم اکنون همه راه های بین شهری منطقه غیر از راه ارتباطی خلخال ، پونل در استان گیلان باز می باشد.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز گفت: برای حفظ جان مسافران جاده خلخال ، اسالم این مسیر برای مدت کوتاهی از سمت خلخال به روی خودروها مسدود اعلام و از حرکت رانندگان به سمت گردنه الماس جلوگیری شد.

وی اظهار کرد: مدت فعالیت سامانه بارشی و کولاک شدید در این منطقه کوتاه بوده و به محض فروکش کردن تندباد مسیر تردد خودروها باز شد.

خلخال در جنوب اردبیل از شهرهای سردسیر کشور است.

انتهای پیام/ایرنا