رئیس شورای شهر اردبیل:

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: براساس تصمیم اعضای شورای شهر شهرداری اردبیل برای عوارض پسماند خانگی، کسب و پیشه، نوسازی و خودرو به صورت ویژه تخفیف ارائه می‌کند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

علیرضا پوستی در پنجاه و چهارمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با تسلیت رحلت عالم ربانی آیت‌الله سیدحاتمی اظهار کرد: مردم انقلابی اردبیل با شکوه هرچه تمامتر و با حضور در مراسم تدفین و تشییع و بزرگداشت این فقیه مجاهد و عالیقدر سنگ تمام گذاشتند و قدردان ساده‌زیستی این پدر شهید بودند.

وی یاد و خاطره شهدای ۱۹ دی ماه قم را گرامی داشت و خاطرنشان کرد: این حرکت شروع نهضت انقلاب اسلامی بود که ملت ایران در چهلم پی در پی و مکرر سعی کردند علیه رژیم سفاک پهلوی قیام کرده و در نهایت پیروزی انقلاب اسلامی را در ۲۲ بهمن ۵۷ رقم زدند.

رئیس شورای شهر اردبیل به لایحه پیشنهادی شهرداری مبنی بر ارائه تخفیف در عوارض از اول بهمن ماه تا ۲۰ اسفندماه بیان کرد: این کاهش عوارض در حوزه‌های مختلف با پرداخت ۵۰ درصد نقد و مابقی در ۵ قسط و به صورت تخفیف ۳۰ درصدی انجام می‌شود که هموطنان می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند.

پوستی در مورد اعمال پاداش ۱۰۰ میلیون تومانی برای افراد خوش حق و حساب در قالب قرعه‌کشی پایانی سال گفت: اکثر همشهریان ما آماده و منتظر بهره‌مندی از این تخفیفات هستند تا در فرصت به وجود آمده بتوانند از این تخفیف استفاده کرده و به نوعی به ساخت و ساز رونق دهند.

وی پیشنهاد کرد؛ این پاداش و جایزه برای داوطلبانی که بدهی خود را تسویه کنند پر

داخت شده و تا توان شهرداری در ماه‌های پایانی سال در تامین بودجه تقویت شود.

رئیس شورای شهر اردبیل افزود: اعضای شورای شهر بعد از بحث و بررسی‌های مختلف به این نتیجه رسیدند تا ۱۰۰ میلیون تومان پاداش را برای پرداخت عوارض پسماند خانگی، کسب و پیشه، خودرو و نوسازی در نظر گرفته تا کمک‌کار پرداخت همشهریان در این حوزه باشد.

پوستی در مورد تاکید اعضای شورای شهر بر اعمال تعریض و بازگشایی ۱۶ متری در محله زینال بیان کرد: اعضای شورای شهر براساس طرح پیشنهادی خود بر اعمال این تعریض قانونی بر مبنای طرح تفصیلی شهر اقدام کرده و در این زمینه با استاندار اردبیل و مسئولان کمیسیون ماده ۵ رایزنی‌ها براساس پیشنهادات قانونی انجام شود.

وی همچنین در مورد دو طرح پیشنهادی دیگر اعضای شورای شهر نیز تصریح کرد: قرار شد طرح تشویق به ازدواج و طرح غرس درخت به ازای هر تولد در اردبیل در کمیسیون تخصصی مورد بررسی دقیق و جزئی‌تر قرار گرفته تا بدون اینکه بار مالی برای شهرداری به همراه داشته باشد اجرای آنها مورد توجه قرار گیرد.

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: در طرح ارائه شده از سوی اعضای شورای شهر اردبیل در مورد تشویق به ازدواج جوانان با حمایت و همراهی شورا و شهرداری پیشنهاد شده تا بعد از اخذ اطلاعات از ثبت اسناد سالانه در دو نوبت و در قالب مراسمی باشکوه از زوجین تقدیر شده و در حد وسع و توان لوح و هدایایی برای آنها تدارک دیده شود.

پوستی خاطرنشان کرد: همچنین جمعی از اعضای شورای شهر طرحی را ارائه کردند که شهرداری موظف می‌شود تا به ازای هر نوزاد تازه به دنیا آمده یک تا ۱۰ اصله نهال را غرس کرده و شهرداری زمینه نگهداری آن را با همراهی خود شهروندان فراهم کنند.

انتهای پیام/ایسنا