رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷ بیمارستان در استان اردبیل با کاربری درمانی و آموزشی داریم، گفت: ۱۳ باب ازاین بیمارستانها دانشگاهی و ۴ باب آن غیردانشگاهی (۲ مورد خصوصی و ۲ مورد تامین اجتماعی) است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷ بیمارستان در استان اردبیل با کاربری درمانی و آموزشی داریم، گفت: ۱۳ باب ازاین بیمارستانها دانشگاهی و ۴ باب آن غیردانشگاهی (۲ مورد خصوصی و ۲ مورد تامین اجتماعی) است.

وی ادامه داد: در دو سال اخیر از این تعداد دو بیمارستان نمین و کوثر به بهره برداری رسیده است؛ بیمارستان ۱۱۰ تختخوابی امام رضا در اردبیل نیز راه اندازی شده و در آینده نزدیک به صورت رسمی افتتاح می شود؛ بیمارستان ترومای اردبیل به شرط تامین اعتبار در سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

طبق اعلام این مسئول بیمارستان پارس آباد نیز قبل از تعطیلات تابستان سال آینده به بهره برداری می رسد.

اخوان اکبری بااشاره به افزایش تخت های مصوب دانشگاه در دو سال اخیر به تعداد۴۴۷ عدد، تصریح کرد: هم اینک ۲ هزار و ۱۴ تخت فعال در سطح استان اردبیل موجود است که با پیش بینی های سطح بندی خدمات بهداشتی و درمانی در سال ۱۴۰۴ به ۴۰۰۰ تخت فعال خواهد رسید؛ الان در استان اردبیل شاخص ظرفیت تخت ها ۱/۵ است که هدف در سال ۲۰۱۴ رساندن این شاخص به ۲/۵ است.

وی اضافه کرد: امروز بیش از ۳۴۱ تخت ویژه بستری آی سی یو،،ان آسی سی یو، پی آی سی یو، وی آی پی و دیالیز در استان اردبیل وجود دارد که از این تعداد در ۲ سال اخیر ۲۰ تخت به بهره برداری رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل بااشاره به اینکه بخش پیوند کلیه و بخش اورژانس جامع در دهه فجر سالجاری در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل راه اندازی خواهد شد؛ اظهار داشت: ۷۰ تخت به تعداد تختهای اورژانس جامع اضافه شده است و با تجمیع اورژانس قدیم و جدید، فضای اورژانس جامع به۲ هزارو ۸۰۰ متر مربع خواهد رسید

وی از اخذ مجوز و آغاز مقدمات مطالعاتی پروژه احداث بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی اردبیل در دو فاز مجزا ۵۰۰ تختخوابی خبر دادو گفت: راه اندازی بخش جراحی قلب و آنژیو گرافی، آنژیو پلاستی بیمارستان امام خمینی اردبیل و بیمارستان خصوصی قائم از مهمترین خدمات انجام یافته است.

 

طبق اعلام این مسئول در سه ماه اخیر IVFبخش در مرکز ناباروری دانشگاه راه اندازی شده است و هزینه پرداختی توسط زوج های نابارور حداکثر تا ۱۰ درصد است.

وضعیت تجهیزات پزشکی در بیمارستان های اردبیل؟

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تاکید کرد: از نظر تجهیزات پیشرفته پزشکی به جرات می‎توان گفت که اقدامات بسیار گسترده و ارزشمندی در این راستا صورت پذیرفته که از جمله می توان به خرید و راه اندازی تعداد هفت مورد سی تی اسکن دولتی و ۴ مورد خصوصی، ۲ مورد ام آرآی دولتی و ۲ مورد خصوصی – یک مورد رادیو تراپی پیشرفته دولتی و یک مورد خصوصی – نصب دستگاه سی تی آنژیو در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل اشاره کرد.

وی اضافه کرد: فقدان رادیو تراپی باعث می شد تا بیماران سرطانی برای ادامه درمان به تهران اعزام شوند که این اعزام بیماران را متحمل هزینه های بیشتری می کرد.

آخرین خبر از بیمارستان یک هزار تختخوابی اردبیل

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل تاکید کرد: احداث بیمارستان یک هزار تختخوابی اردبیل به طور ویژه پیگیری می شود ، مطالعات آن تمام شده و طراحی ویژه آن انجام گرفته و مجوز آن گرفته شده است؛ با مساعدت وزیر اعتبار این پروژه مهم از محل فاینانس تامین می شود .

وی افزود: قرارداد ساخت این پروژه بزرگ با قرارگاه خاتم نهایی شده و این بیمارستان مجهز در دو فاز ۵۴۰ و ۵۰۰ تختی در ۱۴ هکتار در محل سایت دانشگاه علوم پزشکی احداث خواهد شد.

 

 

این مسئول اظهار داشت: با بهره برداری از بیمارستان ۱۰۰۰ تختخواب اردبیل ، یک هزار تخت به تخت های اردبیل اضافه خواهد شد البته این غیر از ۴هزار تختی است که به مجموع تخت های استان اضافه می شود.

وی گفت: ساخت این بیمارستان ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت تخصیص تا چهار سال آینده تکمیل می شود.

 

انتهای پیام/