دادستان عمومی و انقلاب خلخال از ممنوعیت قطع و خروج هرگونه چوب جنگلی از شهرستان خلخال خبر داد و گفت: یک سری افراد سو استفاده‌گر با توجه به گران شدن خرید چوب در گیلان اقدام به نابودی و قطع درختان جنگلی در باغات شهرستان خلخال و سایر شهرستان کردند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

علی نباتی در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان خلخال در خصوص مشکلات خروج چوب جنگلی از شهرستان خلخال و مشکلات به وجود آمده برای خانواده‌ها در خصوص جوائز پیامکی دروغین اظهارکرد: قطع و خروج هرگونه چوب چنگلی از شهرستان خلخال ممنوع و خروج سایر محموله‌های چوبی منوط به اجازه از منابع طبیعی و نیروی انتظامی است.

وی با توجه به استراحت‌دهی و ممنوع شدن قطع درختان در استان گیلان و دوره استراحت به این جنگل‌ها گفت: مواردی درشهرستان خلخال و استان آذربایجان شرقی در منطقه ارسباران و شهرهای مرکز استان مشاهده شده که یک سری افراد سو استفاده‌گر با توجه به گران شدن خرید چوب در گیلان اقدام به نابودی و قطع درختان جنگلی در باغات شهرستان خلخال و سایر شهرستان کردند که این اقدام غیر قانونی بوده و برای قطع هر اصله درخت جنگلی در مراتع باغی، جنگلی و یا باغات روستایی حتما باید اجازه از منابع طبیعی اخذ شود.

دادستان شهرستان خلخال با تاکید بر لزوم نظارت نیروی انتظامی، محیط زیست، منابع طبیعی، پلیس راه استان در محور اردبیل به خلخال و اردبیل به طالش به پیگیری و جلوگیری از قطع درختان جنگلی گفت: در صورت مشاهده به صورت قانونی با متخلفان برخورد خواهد شد.

قطع درختان

 

 

دادستان خلخال با اشاره به اینکه جرائم فضای مجازی از جمله برنده شدن در برنامه‌ها و یا جایزه‌هایی از سوی شرکت‌های مختلف با نام‌های تقلبی جهت سوء استفاده از مردم و خارج شدن سرمایه‌های مردمی از جیب آنان با شگردهای مختلف کلاهبرداران اینترنتی گفت: مردم شایعات و پیامک‌های ارسالی از سوی این گونه افراد سوء استفاده‌گر را قبول نکنند و در صورت مشاهده چندین باره حتما نیروی انتظامی را در جریان این پیامک‌ها قرار دهند.

وی به مرجع قابل اعتماد اداره پست اشاره کرد و گفت: مردم می‌توانند وجه بسته‌های خریداری شده خود از اینترنت را در مقابل درب منزل پرداخت و از واگذاری هرگونه شماره کارت بانکی، ۱۶ رقم و یا شماره حساب‌های فردی خود و در اختیار قراردادن رمز اول و رمز دوم به افراد غیر و ناشناس در فضای مجازی پرهیز نمایند.

انتهای پیام/فارس