امام جمعه بیله سوار گفت: دنیا بداند مردم ایران و آذربایجان یک قلب در دو جسم هستند و ریشه آذری های ایران و آذربایجان یکی است و این پیوند مستحکم بین ملت ها را هیچ کس نمی تواند منکر شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اصغر جدایی

حجت الاسلام اصغر جدائی امام جمعه بیله سوار در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن تبریک میلاد با سعادت حضرت زینب(س) و با اشاره به روز پرستار و زحمات این قشر خدوم تصریح کرد: ۲۳دی و ۵ جمادی الاول، سالروز ولادت با سعادت عقیله بنی هاشم ، عالمه غیر معلمه و بانوی قهرمان کربلا حضرت زینب کبری(س) است.

وی گفت: حضرت زینب در تاریخ اسلام درخشش خاصی کرد، ایشان توانست برای همیشه در قلب مومنین و عاشقان اسلام و اهل بیت، جایگاه ویژه ای را برای خودش، باز کند . حضرت زینب شخصیت بسیار والا و محبوبی است که می تواند الگوی جوانان باشد و سیره ایشان بهترین شیوه زندگی صحیح و کامل انسانی است.

وی ادامه داد: از آن جهت که حضرت زینب(س) پرستار امام زمان اش، حضرت امام سجاد(ع) بود لذا روز ولادت حضرت را روز پرستار نامیده اند .روز پرستار را به همه پرستاران خدوم، زحمت کش ، دلسوز و فداکار تبریک عرض می کنم. پرستاری شغلی است که بوی خوش انسانی و معنویت از آن استشمام می شود‌.

امام جمعه بیله سوار با اشاره به پیامدهای نماز در جامعه به عنوان یکی از مهم ترین راه های رسیدن به تقوای ممتاز و ایمانی استوار اظهار کرد: تقوا، دوری از گناهان و حرکت در مسیر خودسازی و پاک سازی درون است. ثمره تقوا، طراوت روح و خودشناسی است و ثمره خودشناسی هم خدا شناسی و معرفت الله است. نماز به عنوان یکی از مهمترین راه های رسیدن به تقوای ممتاز و ارتباط عاشقانه با خالق کاینات، پرچم عبادات و سرود آزادگی است .

جدائی گفت: نماز در بین احکام الهی، از رفیع ترین جایگاه برخوردار است و در قرآن به هیچ عبادتی قرآن اطلاق نشده جز نماز ” ان قرآن الفجر کان مشهودا ” ؛پیامبر اکرم(ص) می فرماید: نماز نور چشم من ‌است هم‌چنان که محبوب یک آدم گرسنه فقط غذاست یا معشوق یک آدم‌ تشنه فقط آب است ، محبوب من هم‌ نماز است .

جدائی با اشاره به حضور سردار رضایی فرمانده مرزبانی کشور در بیله سوار، عنوان کرد: سردار رضایی به همراه سرداران دیگر و فرماندهان ارشد استان های مرزی دو روز پیش در بیله سوار حضور داشتند، دیداری که بنده با این برادران عزیز داشتم، بسیار مفرح و امید آفرین بود؛ همچنین با فرماندهان ارشد مرزبانی کل کشور جمهوری آذربایجان دیداری شیرین و به یاد ماندنی داشتیم . محور تمام سخنان و نشست ها بر گسترش روابط ، صمیمیت و دوستی بود و دقیقا به همین خاطر ، طرف آذربایجانی به سردار رضایی اسبی را هدیه دادند که نماد صلح و دوستی است . خبر خوب و خوشی که در این دیدار شنیدم ، اجرای مراسم مشترک تحویل سال ۹۸ بین ایرانی ها و آذری ها بود ‌.

وی گفت: مقامات آمریکایی و مکزیکی وقتی می نشینند بحث شان بر سر اختلافات و دیوار کشی است . لیکن دنیا بداند مردم ایران و آذربایجان یک قلب در دو جسم هستند .ریشه آذری های ایران و آذربایجان یکی است . این پیوند مستحکم بین ملت ها را هیچ کس نمی تواند منکر شود .مقامات ایران و آذربایجان بحث شان مراسم مشترک عید نوروز بین دو کشور است . از مرزبانی محترم بابت این حرکت زیبا تقدیر و تشکر می کنم .‌

رئیس شورای فرهنگ عمومی بیله سوار با اشاره به سالروز فرار شاه جنایت کار در سال ۱۳۵۷ خاطر نشان کرد: ۲۶ دی سالروز فرار شاه است که یک روز تاریخی برای ملت ایران بود چرا که مردم‌ توانستند طاغوت زمانه را بعد از ۵۴ سال حکومت سراسر ظلم ، مجبور به فرار کنند .

انتهای پیام/