امام جمعه اردبیل در خصوص واگذاری سد عمارت گفت: توجیهات مسئولین در این خصوص افتضاح بود. گاهی می گفتند اشتباه تایپی و تحریری است، گاهی می گفتند نقشه ریز بود، گاهی می گفتند خطا از چراغ بود! کسی که در وزارت خانه ای مثل وزارت کشور و در موضوع حساس مرزهای جغرافیایی که آبستن شدیدترین حوادث است، اشتباه می کند، بهتر است برود در جایی اشتباه بکند که اشتباه بردار است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

اهم سخنان آیت الله عاملی امام جمعه اردبیل در نماز جمعه این هفته :

🔹آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های نماز جمعه اردبیل گفت: از هیأت دولت معظم تشکر می کنم که در اسرع وقت سد بزرگ عمارت را دوباره به استان اردبیل برگرداند. همچنین از معاون پارلمانی رئیس جمهور، به طور ویژه و از استاندار محترم، مخصوصا تشکر دارم.

🔹ما در این مشکل با دولت مجادله می کردیم نه با آقای استاندار. ایشان به وظیفه خود عمل کرده نامه نوشته و خواستار اصلاح شده بودند. ما از ایشان هم حمایت می کنیم و هم از ایشان راضی هستیم. ایشان بخاطر اقدامات شایسته حق بزرگی بر ذمه استان دارند.

🔹از تمام اقشار، اشخاص و احزاب که از این حرکت حمایت کردند تشکر می کنم. در این میان، حمایت ویژه ای از جانب اهالی تبریز صورت پذیرفت که این امر، جز آقایی، نام دیگری ندارد. تبریز آقاست و آقا خواهد ماند. تبریز برادر بزرگ ماست و همیشه برادر بزرگ ما خواهد ماند. تبریز افتخار تمام آذری های جهان است و همیشه افتخار آذری ها خواهد ماند.

🔹آنها، مخصوصا استاندار آذربایجان شرقی، قبل از ما به دولت تذکر دادند که در تقسیم بندی اشتباه کرده اید و سدّ، مال ما نیست.

🔹وی در ادامه سخنان خود در خصوص واگذاری سد عمارت گفت: توجیهات مسئولین در این خصوص افتضاح بود. گاهی می گفتند اشتباه تایپی و تحریری است، گاهی می گفتند نقشه ریز بود، گاهی می گفتند خطا از چراغ بود! کسی که در وزارت خانه ای مثل وزارت کشور و در موضوع حساس مرزهای جغرافیایی که آبستن شدیدترین حوادث است، اشتباه می کند، بهتر است برود در جایی اشتباه بکند که اشتباه بردار است.

🔹سؤال ما این است که چرا این اشتباه درست در نقطه سدّ اتفاق می افتد و چرا این اشتباه به نفع آن طرف بود نه این طرف؟ و اگر ما، استاندار و نمایندگان تذکر نمی دادیم، آیا خطا و اشتباه سر جای خود می ماند؟!

انتهای پیام/