مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

حسین دشتی با بیان اینکه ۷۵ هزار و ۶۰۰ نفر تحت پوشش کمیته امداد استان اردبیل هستند، بیان کرد: از این تعداد ۳۸ هزار نفر به صورت رسمی و ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر از تبصره ماده ۱۴ قانون اساسی مددجوی کمیته امداد امام (ره) هستند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حسین دشتی

حسین دشتی با حضور در دفتر ساوالان خبر با تشکر از مدیریت رسانه‌ها و ظرفیت رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی  اظهار کرد: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها برای معرفی و شناسایی نیازمندان واقعی با شرایط زمانی و اقتصادی و مشکلات نیازمندان از جمله دغدغه‌های اصلی ما است که امیدواریم بتوانیم در این راستا موفق عمل کنیم.

وی با بیان اینکه شناسایی نیازمندان با سه روش مراجعه خود افراد  یا خوداظهاری، معرفی افراد خیر و شناسایی توسط مددکاران انجام می‌شود، یادآور شد: در معرفی نیازمندان قدم‌های اساسی برداشته شده است.

راه‌اندازی سامانه سنا در کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل از راه‌اندازی سامانه سنا در کمیته امداد استان اردبیل خبر داد و گفت: هموطنان  با ارسال عدد ۳ به سامانه ۳۰۰۰۳۳۳۳ بفرستند و با دریافت لینک کمک‌های خود را ارسال کنند.

دشتی اظهار کرد: با شماره گیری *۸۸۷۷* و با پیش شماره ۰۴۵ کمیته امداد آمادگی دارد تا کمک‌های مردمی را جمع‌آوری و در اختیار نیازمندان قرار دهد.

استفاده از ظرفیت الکترونیک در جمع‌آوری کمک‌های مردمی

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه از روش‌های سنتی غافل شدیم و در برگزاری جشن‌های ملی روش‌های سنتی پاسخگو نیست، گفت: استفاده از ظرفیت رسانه‌ها و ارتباط با فضای مجازی و استفاده از ظرفیت الکترونیک در خدمات‌رسانی به مردم از جمله اولویت‌های اساسی کمیته امداد است.

 

حسین دشتی

۵۲ درصد زنان سرپرست مددجوی کمیته امداد

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه زنان سرپرست بیشترین آمار را شامل می‌شود بیان کرد: ۵۲ درصد مددجویان ما را زنان و ۴۸ درصد را مردان شامل می‌شود.

۷۰ درصد مددجویان بالای ۶۰ سال سن دارند

وی با بیان اینکه  ۵۱ درصد از مددجویان شامل شهرها می‌شود، افزود: ۴۹ درصد از مددجویان در روستاها زندگی می‌کنند که اکثر آنها در سن میانسالی هستند.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد مددجویان بالای ۶۰ سال سن دارند ، یادآور شد: ۷۰ درصد وضعیت معیشت مردم نگران‌کننده است و با توجه به شرایط اقتصادی فعلی سعی و تلاش بر این است تا بتوانیم در ارائه خدمات یاریگر مردم باشیم.

وام قرض‌الحسنه پشت نوبت نداریم

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه در پرداخت وام قرض‌الحسنه پشت نوبت نداریم، گفت:تعداد ۳ هزار و ۷۲۵ با مبلغ ۱۴ میلیارد و ۲ میلیون تومان در ۹ ماهه امسال پرداخت شده است.

دشتی یادآور شد: پرداخت تسهیلات وام‌ها با ۲ درصد کارمزد در مرحله پرداخت داده می‌َشود و مددجویان کمیته امداد خوش حساب‌ترین مشتریان بانک‌ها هستند.

افزایش ۳۳ درصدی کمک‌های مردمی

وی با بیان اینکه ۳۳ درصد افزایش کمک‌های مردمی را شاهد هستیم، گفت: در مجموع ۲۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان جمع‌آوری شده است.

خبرنگار: عفت آقایاری

انتهای پیام/