نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از تصویب اجرای سدهای معیشتی کوچک و زودبازده در مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: در زمینه اجرای سدهای معیشتی دولت با محدودیت‌های اعتباری روبه‌رو بود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

رضا کریمی در جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان نیر اظهار داشت: براساس رایزنی‌های انجام شده در سال آینده سهم استان اردبیل از اعتبارات صندوق توسعه ملی برای بخش آب و خاک افزایش می‌یابد که در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام خواهیم داد.

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امسال از این محل ۱۰ میلیارد ریال به استان اردبیل اختصاص یافت تا در راستای اجرای طر‌ح‌ها و پروژه‌ها در بخش آب و خاک هزینه شود و در این زمینه شاهد اقداماتی در سطح استان بودیم.

وی از تصویب اجرای سدهای معیشتی کوچک و زودبازده در مجلس شورای اسلامی خبر داد و افزود: در زمینه اجرای سدهای معیشتی دولت با محدودیت‌های اعتباری روبه‌رو بود اما با توجه به ضرورت احداث این سدها، اجرای آن در مجلس تصویب شد.


کریمی با بیان اینکه در چند سال گذشته با وجود دریافت حق‌آبه از سد یامچی برای احداث سدهای معیشتی در بالادست این سد اما در این حوزه اقدامی نشده است، تصریح کرد: ۱٫۵ میلیون مترمکعب آب از سد یامچی در شهرستان نیر به بالادست این سد اختصاص یافته که برای حفظ این آب باید سدهای معیشتی در بالادست سد احداث شود که انتظار می‌رود مدیران مربوطه اعتبارات لازم برای این مهم را تخصیص دهند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به محرومیت شهرستان نیز در بخش آب و خاک، نگاه ویژه مسئولان استانی را به این حوزه ضروری دانست و گفت: مجتمع و شهرک دامپروری نیر که قرار بود در زمینی به مساحت ۱۳ هکتار احداث شده و انتقال دامپروری‌های داخل شهر به آن انجام شود در حال حاضر بلاتکلیف باقی مانده و باید به این حوزه توجه جدی شود.

انتهای پیام/تسنیم