فرماندار بیله سوار مغان با بیان اینکه امسال یک میلیون و ۱۷۴ هزار نفر از مرز بیله سوار مغان تردد کرده اند، گفت: از این تعداد یک میلیون و ۵۳ هزار نفر گردشگر و مسافر خارجی و عمدتا اتباع جمهوری آذربایجان بوده اند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


حسن قبادی بیان کرد: ۸۵ درصد این مسافران شامل ۹۹۳هزار و ۱۱۳ نفر به صورت پیاده از مرز بیله سوار تردد کرده اند و ۱۸۰هزار و ۹۶۹ مسافر نیز توسط وسیله نقلیه اعم از اتوبوس، مینی بوس و سواری از این مرز به خاک جمهوری اسلامی ایران و کشور همسایه تردد کرده اند.

وی بیان کرد: در این مدت ۵۳ هزار و ۹۹۸ دستگاه کامیون، ۲ هزار و ۶۴دستگاه اتوبوس و ۱۷هزار و ۶۵ دستگاه سواری از مرز بیله سوار مغان تردد کردند که نسبت به مدت مشابه سال قبل برای کامیون ۳۳ درصد ، سواری ۹ درصد افزایش و برای اتوبوس نیز ۷ درصد کاهش نشان می دهد.

قبادی افزود: در این مدت در مجموع ۳۱۱ هزار و ۴۳۲ هزار تن کالا توسط ۱۳ هزار و ۷۶۷ دستگاه کامیون از پایانه مرزی بیله‌سوار به کشورهای روسیه ، آذربایجان و گرجستان صادر شد که این رقم نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افزایش ۱۰۷ درصدی را داشته است.

وی اظهار داشت: در ۱۰ ماه امسال همچنین ۲۴هزار و ۳۸۶ تن کالا با هزار و ۱۱۳دستگاه کامیون از پایانه مرزی بیله‌ سوار وارد کشور شده است.

فرماندار بیله سوار عنوان کرد: کاشی ، میلگرد ، سیب زمینی ، انواع شیشه ، سنگ ساختمانی، نمک، قیر، نئوپان و پروفیل از جمله کالاهای صادراتی و پنبه و انواع تخمه ، کنجاله ، خوراک دام ، الیاف مصنوعی و خاک صنعتی از جمله کالاهای وارداتی هستند.

بیله سوار در ۱۶۵ کیلومتری شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است. تنها گمرک بین المللی استان اردبیل در این شهرستان واقع است.

 

انتهای پیام/ایرنا