نائب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اردبیل گفت: ۱۳ استارت‌آپ موفق زمینه اشتغال ۱۲۰ نفر را فراهم کرده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

فناوری سایبر و شبکه اینترنت

نائب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اردبیل گفت: راه اندازی ۱۳ استارت‌آپ موفق در استان اردبیل زمینه اشتغال ۱۲۰ نفر را در حوزه فناوری‌های نوین فراهم کرده است.
مسعود کوهی در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: مرکز شتاب دهنده تیک آپ که در حوزه کسب و کارهای نوین واستارتاپی سه سال است فعالیت می‌کند در برگزاری رویدادهای استارت‌آپی به عنوان یک برند پیشرو عمل کرده به طوری که موفق شدیم ۱۳ استارت‌آپ کیفی را از خروجی این رویدادها راه اندازی کنیم.
وی خاطرنشان کرد: فعالیت این استارت‌آپ‌ها در حوزه‌های مختلف فرصت اشتغال را برای ۱۲۰ نفر فراهم کرده و به یقین در برگزاری این رویدادها ما از ظرفیت دانشگاه‌ها ‌استفاده می‌کنیم به طوری که اخیرا مرکز نوآوری دانشگاه علمی – کاربردی آرمان سوله را نیز با همکاری مرکز شتاب دهنده تیک آپ راه‌اندازی شده است.
نائب رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اردبیل‌ گفت: اغلب تیم‌ها و صاحبان ایده با توان مضاعف در این رویدادها حضور می‌یابند تا با پایش اولیه، ایده‌ها ارزیابی شده و دوره‌های منتورینگ تخصصی و مشاوره‌های مورد نیاز برای این تیم ها اجرایی میشود.
کوهی بیان کرد: با برگزاری این رویدادها ما به راحتی می‌توانیم سرمایه‌گذاران خطرپذیر در داخل و خارج از استان را جذب کنیم و پروسه ی صفر تا ۱۰۰ راه اندازی یک کسب و کار را برای صاحبان ایده و استارتاپ ها طی میکنیم.
وی به برنامه‌های پیش‌بینی شده تا آخر امسال در حوزه استارت‌آپی اشاره کرد و افزود: ما تلاش خواهیم کرد تا در سال آینده علاوه بر رویدادهای متعدد استارت‌آپی برای اولین بار با همکاری بانک های عامل رویداد های استارت‌آپی در حوزه ی فناوری‌های مالی را برگزار کنیم که در حاشیه برگزاری این رویداد از استارت‌آپ‌های حوزه مالی نیز رونمایی خواهد شد.
نائب رئیس انجمن صنفی رایانه‌ای استان اردبیل از حمایت‌های پارک علم و فناوری و سایر دستگاه‌ها از صاحبان ایده و کارهای نوین و خلاقانه قدردانی کرد و گفت: ما در همین مرکز سعی می‌کنیم در کنار تامین فضا طرح‌های مختلف را برای حضور سرمایه‌گذاران معرفی کنیم تا با بهره‌گیری از این ایده‌ها شرایطی فراهم آید تا بتوانیم به نحو احسن از این امکانات و بستر فراهم شده در مسیر حمایت از جوانان خلاق و ایده‌پرداز استفاده کنیم.
کوهی ادامه داد: ما برای صیانت از مالکیت معنوی ایده‌های ارائه شده سعی می‌کنیم افرادی که ایده خود را ارائه کرده و پیگیر به ثمر رساندن آن بوده‌اند حمایت همه جانبه داشته باشیم که قطعا با توجه به اکوسیستم‌های استارت‌آپ‌های موجود ایده‌ها به شکل آزادانه طرح شده و افرادی که با تقدم در این زمینه ورود پیدا کنند حق بهره‌مندی از مزایای آن را دارند.
وی بزرگترین خلا را در این حوزه غفلت از همگرایی واقعی در اکوسیستم استارت‌آپی اعلام کرد و افزود: باید از همان مراحل اولیه تشکیل یک استارتاپ امورات منتوری و پرورش ایده را به مراکز شتابدهنده سپرد و بعد از گذر از دوره های پیش شتابدهی و رشد استارتاپی این تیم ها را جهت توانمند سازی به مراکز رشد دانشگاهی و پارک علم و فناوری سپرد تا وارد فاز تولید نهایی محصول و تجاری سازی آنها اقدام کرد.

انتهای پیام/