رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: ۱۶ طرح تولیدی راکد در زمینه فرآوری و پرواربندی دام و مرغ با ۸۰ میلیارد ریال هزینه دوباره در چرخه تولیدات کشاورزی استان قرار گرفت.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

خلیل نیکشاد

خلیل نیکشاد بیان کرد: تا پایان امسال ۱۶۰ هکتار از اراضی کشاورزی این استان رفع تداخل می شود.

وی افزود: برای اجرای این طرح بیش از ۲۵ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

نیکشاد با بیان اینکه ۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیرپوشش شبکه آبیاری تحت فشار قرار دارد، گفت: هزار و ۳۰۰ هکتار از این اراضی در شهرستان نمین واقع شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل همچنین اظهار داشت: ۱۶ طرح تولیدی راکد در زمینه فرآوری و پرواربندی دام و مرغ با ۸۰ میلیارد ریال هزینه دوباره در چرخه تولیدات کشاورزی استان قرار گرفت.

نیکشاد با اشاره به اینکه ۴۲۰ میلیارد ریال بصورت شناور برای مکانیزاسیون استان در نظر گرفته شده، افزود: طرح صنایع تبدیلی ۱۶۰ هزار تنی سیب زمینی در استان در دست اجرا می باشد.

وی با تاکید بر اینکه نمین پیشانی تولید گیاهان دارویی استان است، گفت: ۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی نمین به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافته و صنایع تبدیلی نیز در حال اجراست.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: ۶۰۰ هکتار از اراضی استان در سال جاری به کشت ذرت و ۶ هزار هکتار نیز به تولید حبوبات پاییزی اختصاص یافت.

استان اردبیل دارای ۲۲۵ هزار هکتار اراضی آبی، ۵۱۵ هزار هکتار اراضی دیم و ۳۸ هزار هکتار اراضی باغی است که سالانه بیش ۴٫۵ میلیون تن انواع محصولات زراعی، باغی و دامی را تولید می کند.

مراتع استان اردبیل با وسعت یک میلیون و ۱۵ هزار هکتار حدود ۸٫۵۶ درصد از وسعت استان را به خود اختصاص داده و از این میزان به طور تقریبی ۴۷۷ هزار هکتار از نوع درجه یک (خوب) و ۵۰۷ هزار هکتار از نوع درجه ۲ (متوسط) و ۳۱ هزار هکتار نیز از نوع درجه سه (فقیر) می باشد.

صادق پارسا

انتهای پیام/