نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، بیش از ۷۰ درصد منابع آبی شهرستان نمین به خارج از این منطقه سرازیر می شود، اظهار داشت: در صورت مدیریت نادرست منابع آبی نمین قسمتی از این شهرستان در شهر آبی بیگلو به کانون ریزگردها تبدیل شده و حیات انسانی را به خطر خواهد انداخت.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

رضا کریمی
رضا کریمی گفت: سه کارخانه با سرمایه گذاری بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال در منطقه ویژه اقتصادی نمین احداث می شود.

وی افزود: با استقرار کامل این سه واحد تولیدی برای بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر زمینه اشتغال ایجاد می شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استقرار ناحیه صنعتی جدید در منطقه ویلکیج به تصویب رسیده ،گفت: کارخانه تولید لوازم خانگی و تولید کاغذ در ۴۸ هکتار زمین و واحدهای تولیدی بیو اتانول، انبار سرد و فرآورده های سیب زمینی در حال انجام امور اداری برای استقرار در استان اردبیل هستند.

کریمی با انتقاد از عملکرد مدیران حوزه آب استان و اینکه بیش از ۷۰ درصد منابع آبی شهرستان نمین به خارج از این منطقه سرازیر می شود، اظهار داشت: در صورت مدیریت نادرست منابع آبی در شهرستان نمین، قسمتی از این شهرستان در شهر آبی بیگلو به کانون ریزگردها تبدیل شده و حیات انسانی را به خطر خواهد انداخت.

وی در ادامه تاکید کرد: اخذ حق انشعاب از روستاییان استان از سوی آب و فاضلاب روستایی غیرقانونی و تخلف محسوب می شود و مسئولان این حوزه باید هر چه زودتر تغییر رویه دهند.

کریمی در ادامه از اختصاص هزار تن قیر رایگان به شهرداری ها ، ۱۸۰ میلیارد ریال به آب شرب شهری و روستایی و ۲۰ میلیارد ریال به حوزه آبخیزداری شهرستان نمین در یک سال اخیر خبر داد.

نمین در ۳۰ کیلومتری شرق اردبیل واقع است.

انتهای پیام/ایرنا