مصطفی جمشیدی

علاقه چندانی به پشتِ تریبون ندارد. سخنرانِ قهاری هم نیست. سخنرانی‌هایش به دور از تکلف و جملاتِ فاخرِ مرسوم، صمیمی، کوتاه و کاربردی است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

برداشتن یک قدمِ کوچک را به تفسیر و تاویل عمیق مسائل ترجیح می‌دهد. مخالفِ سرسخت کم دارد و جدی‌ترین منتقدانش هم به دستاوردهایش اذعان می‌کنند. با اندکی اغماض، بدری و بهنام‌جو در این خصوصیات مشترکند و این حجم از هم‌گونی حکایت از وجود نوعی «تله‌پاتی» بین نماینده دولت در استان و نماینده مردم در مجلس دارد؛ دو سیاستمداری که در ظاهر شاید لنز هیچ دوربینی نتوانسته باشد یک عکس دونفره از ایشان در حافظه خود ثبت کند ولی اقداماتشان مکمل هم بوده است.

بررسی آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی راه‌آهن اردبیل اولویت اصلی سفر رئیس کمیسیون عمران مجلس و معاون وزیر راه و شهرسازی به اردبیل در روزهای اخیر بود. در جلسه ویژه بازدید از پروژه، زمانی که صدیف بدری میکروفن خود را روشن کرد همگان انتظار داشتند از تلاش‌های طاقت‌فرسای خود برای بیدار کردن غول فروخفته راه‌آهن بگوید اما سخنگوی کمیسیون عمران ۱۸ ماه به عقب برگشت و به رمزگشایی پروسه انتخاب بهنام‌جو به عنوان استاندار اردبیل پرداخت.

«مقاومت سه هفته‌ای» تعبیر بدری از ایستادن قرص و محکم نمایندگان پای انتخابِ بهنام‌جو بود. در شرایطی که در آن مقطع زمانی یک گزینه تقریبا نهایی شده، بلیط اردبیل خود را هم اوکی کرده بود و در اردبیل هم بسیاری از حول حلیم در دیگ افتاده بودند و سیل پیام تبریک را روانه محضر مبارک وی می‌کردند، مقاومت جواب داد و روز دهم آبان سال گذشته کسی که بعد از مجید خدابخش پشتِ تریبونِ مجتمعِ فدک رفت و برای «مولف مگاپروژه‌ها» آرزوی موفقیت کرد، کسی نبود جز اکبر بهنام‌جو.

بهنام‌جو تعویضی بود که خیلی زود جواب داد و پاس طلایی نمایندگانی که به انحای مختلف دولت را در مورد رکود پروژه راه‌آهن اردبیل تحت فشار قرار داده بودند، با تحقق فاینانس داخلی ۷۵۰ میلیارد تومانی برای پروژه، به گلی زیبا تبدیل کرد. بدری از آرایش منظم تیم استانداری اردبیل در بانک مرکزی و سازمان برنامه و بوجه در زمان تصویب این فاینانس سخن به میان آورد؛ آرایشی به رهبری بهنام‌جو که نتیجه داد و نمایندگان را از انتخابشان خرسند نمود.

احیای راه‌آهن اردبیل بیش از همه مدیون تله‌پاتی بدری-بهنام‌جوست. علی‌رغم اینکه در دو جبهه متفاوت می‌جنگند، این ارتباط فراحسی روز به روز بیشتر تقویت می‌شود و در این میان برای یک اردبیلی چقدر دلنشین است وقتی از زبان رئیس کمیسیون عمران مجلس می‌شنود: راه‌آهن اردبیل فعال‌ترین پروژه حال حاضر کشور است!

انتهای پیام/