استاندار اردبیل:

اکبر بهنام جو اظهار کرد: برای استخدام شرکت کشت و صنعت مغان ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد ۹ هزار و ۸۰۰ نفر از خود شهرستان پارس‌آباد بوده و مابقی درخواست کنندگان از شهرستان‌های گرمی و بیله‌سوار هستند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اکبر بهنام جو

استاندار اردبیل گفت: مطالعات اتصال راه‌آهن اردبیل به شهرستان مرزی پارس‌آباد مغان انجام شده و تفاهمنامه اتصال راه‌آهن جمهوری آذربایجان به پارس‌آباد مغان نیز امضا شده و فرماندار شهرستان در حال حل مشکل تملک ۴۰۰ هکتار از اراضی آن است.

اکبر بهنام‌جو در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی و تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان پارس‌آباد اظهار داشت: برای استخدام شرکت کشت و صنعت مغان ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر نام‌نویسی کرده‌اند که از این تعداد ۹ هزار و ۸۰۰ نفر از خود شهرستان پارس‌آباد بوده و مابقی درخواست کنندگان از شهرستان‌های گرمی و بیله‌سوار هستند.

وی با اشاره به اینکه در زمان واگذاری کشت و صنعت مغان دریاچه شهرک شهید غفاری واگذار نشده است، گفت: توسعه این دریاچه در حوزه گردشگری مورد تاکید اساسی است.

تدوین طرح چشم‌انداز افق ۱۴۰۰ در زمینه اشتغال

بهنام‌جو از تدوین طرح چشم‌انداز افق ۱۴۰۰ در زمینه ایجاد اشتغال و سرمایه‌گذاری خبر داد و افزود: ممیزی اقدامات و عملکرد دستگاه‌ها در سال ۱۴۰۰ باید بازبینی و نتیجه دستاورد دستگاه‌ها اعلام شود.

کشت و صنعت مغان

استاندار اردبیل از تخصیص اراضی ملی یا دولتی برای ایجاد شهرک صنعتی در اصلاندوز خبر داد و گفت: باید هر چه سریع‌تر مطالعات این طرح برای تصویب در استان آماده شود.

امام جمعه پارس‌آباد نیز از تغییر پی در پی مسئولان در شهرستان انتقاد و بیان کرد: این حرکت سبب شده مشکلات اساسی مردم و سرمایه‌گذاری در شهرستان حل نشود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدسعید رشادی با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های منطقه و عدم توجه و استفاده مناسب از این حوزه تصریح کرد: مسکن مهر شهر پارس‌آباد مغان آماده بوده و نسبت به زیباسازی و محوطه‌سازی آن باید اقدام شود.

انتهای پیام/تسنیم