راه اندازی کارخانه پوشاک رضی و ماکارنی سازی بخش مرادلو، احداث بیمارستان جدید مشگین شهر، پیگیری زمین گرمایی موئیل، تبدیل روستای آلنی به شهر ...... از جمله موضوعاتی بود که نماینده مشگین شهر قول پیگیری را به مردم داده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

ولی ملکی

✅ ولی ملکی در جلسه ستاد راهبری و اقتصاد مقاومتی مشگین شهر:

🔸در بودجه سال ۱۳۹۸ در خوشبینانه ترین حالت، ۱۰۰ هزار میلیار و در بدبینانه ترین حالت ۳۰۰ تا ۳۷۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه خواهیم داشت که این حجم از کسری بودجه باعث کندی عملیات عمرانی خواهد شد.
🔸به برکت انقلاب و خون شهدا تمامی موازین جمهوری اسلامی به نحو احسن اجرایی شده و با وجود فشارهای سنگین اقتصادی، مردم همچنان با صلابت ایستاده اند.
🔸با توجه بیشتر به شرکت های کوچک و زودبازده و تعاونی ها شاهد رشد اقتصاد و ایجاد اشتغال خواهیم بود.
🔸 راه آهن اردبیل_پارس آباد باید از سه راهی فخرآباد عبور کند و بنده به جد پیگیر این طرح هستم و شخص استاندار نیز اعلام کرده اند که بطور قطع و یقین راه آهن از سه راهی فخرآباد عبور خواهد کرد.
🔸در خصوص کارخانه کامیون سازی، تحریم های اعمال شده از سوی آمریکا باعث شد تا تامین ماشین آلات کارخانه با مشکل مواجه شود که با پیگیری های صورت گرفته، مشکل حل شده و در آینده نزدیک شاهد راه اندازی خط تولید کارخانه مذکور خواهیم بود.
🔸کارخانه پوشاک رضی و سیلو و ماکارنی سازی بخش مرادلو از جمله پروژه های مهم می باشد که مشکل تسهیلات واحدهای مذکور حل شده و با سرعت در حال اجرا می باشد.
🔸احداث بیمارستان جدید مشگین شهر از جمله مطالبه اصلی و اساسی مردم شهرستان می باشد که کلنگ زنی و پیمان سپاری صورت پذیرفته و عملیات اجرایی این طرح نیز شروع خواهد شد.
🔸تبدیل روستای آلنی به شهر در وزارت کشور قطعی شده و به زودی بصورت رسمی اعلام خواهد شد.
🔸مشکل پیش آمده در خصوص نیروگاه زمین گرمایی مربوط به کم کاری پیمانکار طرح بود که با وجود خرید توربین های مربوطه راکد مانده بود اما با پیگیری های صورت گرفته از طریق وزارت نیرو مشکل مذکور حل شده و به زودی شاهد راه اندازی این نیروگاه خواهیم بود.
🔸پروژه تصفیه خانه شهید سلیم زاده و آبرسانی به ۱۲۰ روستای بخش ارشق و مرادلو پیمان سپاری شده و در سال آینده این طرح شروع و با اتمام آن مشکل آب آشامیدنی این دوبخش بطور کامل برطرف خواهد شد.
🔸پایاب سد سبلان از جمله مطالبه اصلی مردم ارشق و مشگین شرقی می باشد که با پیگیری و تخصیص اعتبار مناسب این پروژه نیز در سال ۹۸ با سرعت هرچه تمام اجرا و شاهد رسیدن آب به بخش ارشق خواهیم بود.
🔸با پیگیری های صورت گرفته مبلغ ۳۲۰۰ میلیارد تومان از محل ماده ۳۸ و ۳۹ مالیات ارزش افزوده به شهرداری ها اختصاص یافته که تاحدود زیادی شاهد رفع مشکلات شهرداری ها بخصوص در بحث حقوق پرسنل و کارکنان خواهیم بود.

انتهای پیام/