خطیب جمعه بیله سوار به صف های طولانی برای گرفتن گوشت منجمد اشاره کرد و گفت: دوران صف ایستادن مال چهل سال پیش بود، مردم عزیز ما الان دیگر نباید در صف ها بایستند آن هم برای گرفتن گوشت منجمد !


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اصغر جدایی
حجت الاسلام اصغر جدائی امام جمعه بیله سوار در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه این شهرستان ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) تصریح کرد: توسل به ساحت مقدس حضرت زهرا(س) گره های بسیاری را در زندگی هایمان باز می کند ، اشک ریختن و اظهار ارادت به مقام اهل بیت عصمت و طهارت ، انس و محبت بیشتر به آن بزرگواران عالم، فرصت طلایی برای تطهیر و پاک شدن است .

جدائی همچنین ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر خاطر نشان کرد: این روزهای فرخنده و مبارک را که یاد آور روزهای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در سال ۵۷ است خدمت مردم انقلابی و ولایی تبریک عرض می کنم‌.

وی گفت: شرایطی که ایران اسلامی در قبل از سال ۵۷ داشت،واقعا نامناسب و نامساعد بود . دشمنان انقلاب و نظام، می خواهند دوران قبل از انقلاب را روشن جلوه بدهند لیکن تلاششان بی حاصل است چرا که هر انسان هوشمند و با درک و بصیرتی، بر اساس شواهد، قرائن و آمار ، آشکار می داند که ایران قبل از انقلاب بسیار عقب مانده ، مستعمره ، مستضعف و وابسته بود .

جدائی ادامه داد: عمال رژیم پهلوی امروز سعی در تطهیر جنایاتی هستند که به خیال خام شان قابل پاک شدن است .مردم ایران هیچ وقت آن دوران سیاه و تاریک ستم شاهی را فراموش نمی کنند . علی رغم این که بعد از انقلاب جنگ ،تحریم و مشکلات داشتیم ولی به لطف الهی روزهای خوش زیادی هم داشته و خواهیم داشت .

رئیس شورای فرهنگ عمومی بیله سوار با اشاره به پیشرفت های کشور بعد از انقلاب تاکید کرد: بی انصافی است اگر کسی پیشرفت های وسیع دوران بعد از انقلاب را نبیند .

جدایی گفت: این که آگاهی سیاسی مردم بالا رفته و به راحتی اظهار نظر می کنند ، همین فضای آزاد نعمت بزرگی است . پس از انقلاب، جوانان عزیز ما دفعات زیادی در عرصه ورزشی ،المپیاد های علمی و … مقام های جهانی را کسب کردند.

امام جمعه بیله سوار در ادامه گفت: ایران امروز نخستین تولید کننده پودر استخوان در جهان ،سومین کشور تولید کننده داروی بیماریMS ، اولین کشور تولید کننده داروهای گیاهی ضد روماتیسم ،تولید کننده دکل برق،کیک زرد،اورانیم ،سلولهای بنیادی،ربات انسان نما ،توربین نیروگاه آبی، دستگاه حفاری نفت و گاز ،دریچه قلب، فناوری نانو و… است .

وی افزود: کسانی که فقط چند اختلاس و خیانت را می بینند و مرتب آن را بزرگ نمایی و گاهی سیاه نمایی می کنند و گاهی با مستمسک قرار دادن آن ها ،ارزش ها را زیر سوال می برند ، یا می خواهند نظام را ناکارآمد نشان دهند و یا موجب یاس و نا امیدی مردم شوند ، این ها مسیر درستی را طی نمی کنند .ما پای اصول و آرمان های انقلاب با کسی تعارف نداشته و حتی جان شیرین خودمان را هم فدا می کنیم .

وی با اشاره به برخی از آسیب ها عنوان کرد: ما البته یک سری دغدغه هایی هم داریم که برخی از افراد در سیستمی  مدیریتی کشور روحیه انقلابی و جهادی ندارند ،گاهی به کسانی مسئولیت های حساس و کلیدی داده می شود که در زندگی خصوصی و اجتماعی شان، تعهد ،تدین و تقید دیده نمی شود . این ها آسیب هایی است که در آینده ممکن است به نظام ضربه بزند، ولی هرگز ما را از نظام و رهبری دور نخواهد کرد.

خطیب جمعه بیله سوار به صف های طولانی برای گرفتن گوشت منجمد اشاره کرد و گفت: درد امروز ما نبود دغدغه کار و خدمت است و مردم چوب بعضی از سیاست های غلط اقتصادی را میخورند .دوران صف ایستادن مال چهل سال پیش بود، مردم عزیز ما الان دیگر نباید در صف ها بایستند آن هم برای گرفتن گوشت منجمد !

وی افزود: مگر قرار نبود مردم دیگر به یارانه ها نیاز نداشته باشند ؟ مگر قرار نبود آن چنان رونق اقتصادی در کشور ایجاد بشود؟ چه شد آن حرف های قشنگ و پر انرژی؟ این بود رونق اقتصادی؟ با پخش گوشت منجمد مردم ما به شدت تحقیر شدند ، متولیان امور، باید از مردم عذر خواهی کنند.

جدائی تصریح کرد: دولت مردان ما باید مبارزه با فقر، بیکاری ،تبعیض و فساد را در راس امور قرار بدهند . امروز دیگر دوره تعارف سپری شده است . کسانی که توان مدیریت ندارند بیش از این مردم را عذاب ندهند، جوانمردانه و شرافتمندانه رشته امور را به نخبگان تحویل بدهند .

جدائی با اشاره به زحمات جامعه پزشکان عنوان کرد: مسئولین و صدا و سیمای ما بایستی سعی کنند در سخنرانی ها و برنامه هایشان حرمت افراد، گروه ها و اصناف را حفظ کنند .پزشکان یکی از فرهیخته ترین و خدوم ترین اقشار جامعه هستند که درآمد بالای چند پزشک سبب شده نگاه ها نسبت به این قشر عزیز طور دیگری باشد .کار پزشکی سخت و طاقت فرسا است لذا انتظار داریم مسئولین ما در سخنان شان دقت بیشتری کنند تا موجبات دلسردی و یاس را در جامعه ایجاد نکنند.

وی در خاتمه گفت: در روزهای گذشته توفیقی شد که حدود ۴۰۰-۵۰۰ سبد کالا بین نیازمندان توزیع کنیم ، بعد از ماه ها پیگیری ،نامه ،پیامک و زنگ ،توانستم سه تن مواد غذایی را به بیله سوار بیاورم . خوشبختانه عده ی زیادی از کسانی که سبد کالا دریافت کردند ،تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و واقعا نیازمند بودند .

انتهای پیام/