رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: یکی از اولویت های پارک، توسعه صنایع بسته بندی خشکبار و محصولات کشاورزی تولیدی با هدف بهره وری محصولات زراعی این استان است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

صنایع بسته بندی
حبیب ابراهیم پوربیان کرد: توسعه صنایع بسته بندی خشکبار، فرآوری محصولات کشاورزی و نیز حمایت از طرح های گردشگری و فرآوری سنگ های معدنی از جمله اولویت های کاری این پارک با هدف حمایت از صنعتگران است.

وی به اهمیت بالای حوزه کشاورزی و ظرفیت بالقوه این عرصه در شکل گیری کسب و کارهای دانش بنیان اشاره کرد و گفت: نفوذ دانش و فناوری به کشاورزی تغییر نگاه به پژوهش و تلفیق آن با نوآوری جوانان ایده پرداز را به دنبال خواهد داشت.

ابراهیم پور با بیان اینکه یکی از راهکارهای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی در استان اردبیل زمینه سازی برای افزایش بهره وری محصولات تولیدی کشاورزی از جمله راه اندازی صنایع فناوری وبسته بندی این محصولات است، از آمادگی این پارک برای ارائه مشاوره های کارشناسی به متقاضیان راه اندازی این صنایع خبر داد.

ابراهیم پور با بیان اینکه به علت تغییر اقلیم و کاهش نزولات آسمانی در حوزه آب کشاورزی چالش های متعددی در پیش روی کشاورزان استان قرار دارد، اظهار داشت: علت اصلی این مشکلات فقدان دانش اجرایی در بین مجریان طرح های کشاورزی است که با نقش‌ آفرینی کسب و کارهای خلاق دانش‌ بنیان می توان بر این چالش ها غلبه کرد.

وی از توسعه همکاری با کشورهای همسایه ایران بویژه ترکیه در حوزه فناوری خبر داد و گفت: همکاری و تعامل بین ایران و ترکیه در حوزه علم و فناوری با بهره گیری از ظرفیت های پارک های علم و فناوری ۲ کشور مورد تاکید طرفین قرار گرفته است.

ابراهیم پور با بیان اینکه اولین مرکز رشد واحدهای فناور در شهرستان گرمی راه اندازی شده و در مدت کمی ۱۶ ایده برتر در این منطقه شناسایی شده، از تلاش برای راه اندازی این مراکز در شهرستان های خلخال و پارس آباد خبر داد.

وی هدف از ایجاد این مراکز در شهرستان های استان را حمایت از افراد خلاق ، صاحبان ایده، فارغ التحصیلان و نوآوران جوان از طریق ارائه خدمات پشتیبانی و مشاوره ای از جمله پرداخت تسهیلات بلاعوض به صاحبان ایده های نو ذکر کرد.

رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل همچنین با بیان اقدامات صورت گرفته برای راه اندازی مرکز رشد واحدهای فناور گرمی مغان ، خواستار توجه و حمایت مسئولان این شهرستان و ایجاد زمینه راه اندازی مرکز رشد خلخال با تامین محل مورد نیاز برای راه اندازی مرکز رشد از سوی فرمانداری شد.

 

انتهای پیام/