مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل گفت: با بهره برداری از ۹۱ پروژه و طرح گازرسانی روستایی در دهه مبارک فجر امسال، گاز در سه هزار خانه روستایی این استان روشن شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

فیروز خدایی
فیروز خدایی بیان کرد: با بهره برداری از این طرح ها که با صرف اعتباری بالغ بر ۳۳۰ میلیارد ریال اجرا شده، بیش از سه هزار خانوار روستایی استان اردبیل از گاز لوله کشی شده بهره مند شدند.

وی گفت: این روستاها در اردبیل ، مشگین شهر، بیله سوار، پارس آباد، نیر، گرمی، کوثر و خلخال واقع شده اند.

خدایی بهره برداری از ۲ پروژه گازرسانی به محورهای صنعتی در استان برای کمک به صنعت، تولید و اشتغال با صرف ۳۳۲ میلیارد ریال با حجم شبکه گذاری بالغ بر ۴۲۰ کیلومتر را از جمله پروژه های افتتاح شده در دهه فجر برشمرد.

وی گفت: در حالی که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی حتی به یک شهر یا روستا در استان گازرسانی نشده بود در سال ۱۳۶۸ اولین روشنایی گاز در این استان نوید بخش محرومیت زدایی این منطقه شد و هم اکنون ۱۰۰ درصد شهرها و بیش از ۹۰ درصد روستاها از گاز بهره ‌مند هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان اردبیل اظهار کرد: تاکنون ۹۲ درصد جمعیت روستایی استان که در هزار و ۲۱۵ روستا ساکن هستند، از گاز بهره مند شده اند.

خدایی افزود: گازرسانی به ۱۷۱ روستای استان نیز در دست اقدام بوده که با اجرا و تکمیل این طرح‌ ها، ضریب نفوذ گاز به ۹۸ درصد جمعیت ارتقا خواهد یافت.

وی همچنین با اشاره به اینکه ۴۶۷ هزار مشترک در استان از گاز استفاده می‌کنند از مردم خواست با کنترل مداوم وسایل گازسوز و دودکش ‌ها از سلامت آنها اطمینان حاصل کرده و به رعایت نکات ایمنی و مصرف بهینه آن توجه ویژه‌ داشته باشند.

بمناسبت گرامیداشت دهه فجر علاوه بر افتتاح طرح های گازرسانی ، از ۱۱ پروژه و طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد ریال در بخش خورش رستم خلخال بهره برداری شد.

از مجموع یک میلیون و ۲۴۸ هزار و ۶۱۰ نفر جمعیت استان اردبیل ۴۴۸ هزار و ۵۵۴ نفر در هزار و ۸۵۹ روستا سکونت دارند.

تاکنون ۸۷۱ دهیاری در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان راه اندازی و مجوز ایجاد ۳۷ دهیاری جدید هم صادر شده است.

پروژه گاز رسانی

 

انتهای پیام/ایرنا