استاندار اردبیل گفت: در سال های اخیر اقدامات خوبی برای توسعه و عمران مشگین شهر بویژه در حوزه گردشگری انجام شده، طوری که این شهرستان به یکی ازمقاصد گردشگری در کشور تبدیل شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اکبر بهنام جو
اکبر بهنامجو در آیین افتتاح پروژه ها و طرح های عمرانی دهه فجر مشگین شهر احداث بزرگراه مشگین شهر – اردبیل و جاده گردشگری قینرجه را از جمله پروژه های مهم دانست.

وی اظهار داشت: امسال اعتبار بسیار خوبی برای ساماندهی محوطه شهر یری تخصیص یافته و بزودی پوشش سقف قسمت معبد این محوطه آغاز می شود.

بهنامجو با بیان اینکه اخیرا مطالعه راه آهن اردبیل – پارس آباد به قرارگاه خاتم واگذار شده ، تشریح کرد: تدابیری اتخاذ شده تا خط راه آهن با عبور از مرکز شهرستان مشگین شهر زمینه رونق بیش از پیش این منطقه فراهم شود.

در جریان سفر استاندار اردبیل به مشگین شهر در هشتمین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی، از ۶۳ پروژه و طرح عمرانی، اقتصادی و خدماتی این شهرستان بهره برداری شد.

برای راه اندازی این تعداد طرح و پروژه در زمینه های گاز رسانی، برق رسانی، احداث ساختمان جدید مرکز جامع سلامت و چند طرح آب و خاک ۴۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

شهرستان مشگین شهر در شمال غربی اردبیل قابلیت های متعدد گردشگری از جمله آب های گرم معدنی، کوهستان سبلان، جنگل های بکر ارسباران و آثار متعدد باستانی و تاریخی دارد.

این شهرستان دارای آثار تاریخی متعدد از جمله قلعه قهقهه، کاروانسرای قانلی بولاغ ، مقبره سیدسلیمان فخرآباد، کهنه قلعه و چند حمام قدیمی است.

چده ها اثر باستانی و نیز سایت تاریخی شهر یئری با ده ها پیکره سنگی با حدود هشت هزار سال قدمت در این شهرستان واقع شده است.

چشمه آبگرم قینرجه با دمای ۸۶ درجه داغ ترین چشمه معدنی جهان است و در سال های نه چندان دور اولین مجتمع آبدرمانی توسط دولت در این منطقه احداث شده است.

پل معلق

 

انتهای پیام/ایرنا