رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: یکی از اولویت‌های اصلی دولت توسعه شبکه ریلی است و ظرف دو سال آینده پروژه راه‌آهن میانه - اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

محمدباقر نوبخت

معاون رئیس جمهور گفت: پروژه راه‌آهن اردبیل از اولویت‌های دولت است و مطابق برنامه زمان‌بندی به بهره‌برداری می‌رسد.

محمدباقر نوبخت بعد از ظهر امروز در بازدید از پروژه راه‌آهن میانه – اردبیل اظهار داشت: یکی از اولویت‌های اصلی دولت توسعه شبکه ریلی است و ظرف دو سال آینده پروژه راه‌آهن میانه – اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی این پروژه تصریح کرد: تا پایان امسال ۱۷۰ میلیارد تومان از یک محل و ۳۰۰ میلیارد تومان از محل‌های دیگر به این پروژه تزریق می‌شود و به نسبت سال گذشته اعتبارات این پروژه تا ۸۰ درصد افزایش یافته است.

راه آهن

 

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اشاره به دشواری‌های فنی این پروژه گفت: راه‌آهن اردبیل – میانه به طول ۱۷۵ کیلومتر در حال ساخت است و قطارهایی با سرعت بالا و حدود ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت برای آن پیش‌بینی شده و بزرگترین پل ریلی کشور در این پروژه احداث می‌شود.

نوبخت افزود: سازمان برنامه و بودجه کشور آماده نهایت همکاری با مسئولان استان اردبیل برای تکمیل پروژه های زیر ساختی و به ویژه پروژه راه آهن است و با همت مسئولان این طرح شتاب بیشتری می گیرد.

 

انتهای پیام/