مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل:

محبوب حیدری گفت: از بیش از ۴۱ هزار واحد مسکن مهر هم‌اکنون ۸۱۲ واحد باقی مانده که سال آینده بسته شدن پرونده مسکن مهر در اردبیل جشن گرفته می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

محبوب حیدری در جلسه تشریح آخرین وضعیت طرح‌های مسکن مهر در اردبیل اظهار داشت: از بیش از ۴۱ هزار واحد مسکن مهر هم‌اکنون ۸۱۲ واحد باقی مانده که سال آینده بسته شدن پرونده مسکن مهر در اردبیل جشن گرفته می‌شود.

اتمام پروژه مسکن مهر در کم‌ترین زمان ممکن

وی بیان کرد: بر اساس برنامه ابلاغی ساخت ۴۱ هزار و ۳۸۰ واحد مسکن مهر در استان آغاز شده بود که ۴۵ درصد آنها در دولت تدبیر و امید تکمیل شده است و مهم‌ترین هدف ما این است که بتوانیم پروژه مسکن مهر را در کم‌ترین زمان ممکن به اتمام برسانیم و مطالبات مردم را در این زمینه برطرف کنیم.

تسهیلات ساخت برای سازندگان واحدهای مسکونی

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: تسهیلات ساخت برای سازندگان واحدهای مسکونی در کلانشهرها به ازای هر واحد ۵۰۰ میلیون ریال و در سایر شهرها ۴۰۰ میلیون ریال با نرخ سود ۹ درصد در سال جاری برای دوره مشارکت مدنی ۲ ساله است و علاوه بر این تسهیلات ۷۰۰ میلیون ریالی با نرخ سود ۱۸ درصد برای انبوه سازان قابل پرداخت است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل به تسهیلات خرید مسکن اشاره کرد و گفت: این تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسکن برای متقاضیان خرید واحد مسکونی در محدوده ها و محلات هدف در شهرهای بزرگ بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت به میزان ۶۰۰ میلیون ریال و سایر شهرها ۴۰۰ میلیون ریال با نرخ سود ۶ درصد با دوره بازپرداخت حداکثر ۱۲ سال است.

طرح‌های بازآفرینی شهری

حیدری با اشاره به طرح‌های بازآفرینی شهری گفت: از ۱۰ شهرستان عملیات بازآفرینی چهار شهرستان اجرا شده و در چهار شهرستان دیگر هم مطالعات بازآفرینی شروع شده و امسال ۶۴۰ میلیارد ریال تسهیلات برای تحرک بخشیدن به اجرای طرح‌های بازآفرینی شهری و ساخت مسکن به این استان اختصاص یافت.

وی به فرصت‌های شغلی طرح بازآفرینی شهری اشاره کرد و گفت: سه هزار و ۷۹۹ فرصت شغلی در راستای اجرای طرح های بازآفرینی در استان به صورت مستقیم ایجاد خواهد شد و این در حالی است که بصورت غیر مستقیم هم پنج هزار و ۶۹۹ فرصت شغلی به وجود خواهد آمد.

انتهای پیام/