مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: اردبیل یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و نرخ رسمی بیکاری در این استان بر اساس سرشماری سال ۹۵ حدود ۱۵٫۸ درصد و تعداد بیکاران نیز ۶۵ هزار نفر می باشد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


قاسم رحیمی بیان کرد: این محورها در عرصه های مختلف کسب و کار خانگی ، ایجاد واحدهای تولیدی در بخش های کشاورزی ، صنعت و خدمات و بر پایه ایجاد اشتغال پایدار برای هریک از شهرستان های ۹ گانه استان مشخص شده است.

وی گفت: اشتغال زایی در مناطق مختلف استان مطابق با ظرفیت های شغلی و ایجاد واحدهای بزرگ تولیدی و یا کسب کارهای خانگی و خرد مد نظر است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل از تعیین محور توسعه و تثبیت اشتغال ۹ شهرستان این استان در سال جاری خبر داد.

رحیمی از افتتاح ۲۵۰ طرح تولیدی و صنعتی با ۵۱۴ میلیارد ریال سرمایه گذاری در دهه فجر امسال در مناطق مختلف استان خبر داد و افزود: برای راه اندازی این واحدها ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره بانکی از طریق کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری در اختیار صاحبان واحدهای اشتغال زا قرار گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل واحد تولید مینی تیوبر (بذر سیب زمینی اصلاح شده) در روستای پیراقوم اردبیل، واحد تولیدی سورتینگ و بسته بندی سیب زمینی، واحد تولیدی مرغ گوشتی آرتا جوجه سبلان در نمین، واحد بزرگ تولید مرغ گوشتی هشجین خلخال و سه واحد تولیدی و تعاونی در حوزه اشتغال روستایی و کشاورزی از جمله این طرح ها ذکر کرد.

رحیمی همچنین به بهره برداری از هفت طرح تعاونی و توانبخشی در استان اشاره کرد و گفت: این طرح ها نیز شامل ۶ طرح تعاونی و یک طرح توانبخشی می باشد.

وی اظهارداشت: امسال هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری به هزار و ۴۶۴ طرح روستایی پرداخت و سه هزار و ۲۰۰ نفر در استان مشغول کار شدند.

رحیمی گفت: چند تعاونی نسل جدید در سال جاری در مناطق مختلف استان راه اندازی شد.

به گفته وی، ایجاد ۶ هزار و ۳۷۹ فرصت شغلی جدید در بخش تعاون استان در پنج سال گذشته از جمله فعالیت های صورت گرفته برای احیای بخش تعاون و پویایی این بخش بوده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار کرد: در این مدت هزار و ۱۱۳ میلیارد ریال تسهیلات به تعاونی های فعال در استان برای کمک به توسعه فعالیت های تعاونی و ایجاد اشتغال پرداخت شد.

استان اردبیل یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت دارد، نرخ رسمی بیکاری در این استان بر اساس سرشماری سال ۹۵ حدود ۱۵٫۸ درصد و تعداد بیکاران نیز ۶۵ هزار نفر می باشد.

 

انتهای پیام/ایرنا