نماینده مردم اردبیل در مجلس:

کریمی بیان کرد: استفاده از سیستم آبیاری مدرن به عنوان یک نیاز اساسی در استان اردبیل مطرح است که متاسفانه با بی‌توجهی‌هایی همراه است که باید این مشکلات را هر چه سریع‌تر برطرف کرده و مشکلات موجود در این زمینه را به حداقل برسانیم که باید برنامه‌ریزی‌های اساسی در این زمینه داشته باشیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر یکی از مشکلات اصلی کشورها عدم مدیریت مناسب آب است و کشور ما از این مسئله مستثنی نیست.

رضا کریمی اظهار داشت: حقابه استان اردبیل از رودخانه قزل اوزن با توجه به کارهای کارشناسی که انجام شده است مقرر شد از سد شهریار استان آذربایجان شرقی تامین شود که در این زمینه کارشناسی‌های لازم انجام یافته است.

انتخاب مسیر جایگزین برای رودخانه قزل اوزن

وی افزود: در ابتدا قرار بود حقابه رودخانه قزل اوزن از سد پیرتقی محقق شود که به دلیل زمانبر بودن مسیر جایگزین انتخاب شد و تلاش بر این است تا بتوانیم با مدیریت مصرف آب و رفع مشکلات موجود در این زمینه این مشکل را در منطقه برطرف کرده و از نعمت خدادادی حفظ و صیانت کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر یکی از مشکلات اصلی کشورها عدم مدیریت مناسب آب است و کشور ما از این مسئله مستثنی نیست و نیاز است برای مقابله به خشکسالی با اصلاح الگوی مصرف به ویژه در بخش کشاورزی روش‌های جدید را جایگزین کنیم.

وی با اشاره به این که سهل‌انگاری در حوزه مدیریت آب مشهود است گفت: متاسفانه در سال‌های گذشته شاهد سهل انگاری در حوزه مدیریت آب بودیم و نیاز است برای رفع کاستی‌ها تمامی مسئولان تمام تلاش خود را انجام دهند که در این زمینه از مسئولان و متولیان مربوطه انتظار داریم در راستای حل مشکلات موجود گام‌های اساسی بردارند.

انتهای پیام/تسنیم