مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای اردبیل گفت: راه ۸۴ روستای این استان به سبب بارش برف سنگین همچنان مسدود است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


علی رحمتی بیان کرد: بارش برف در استان اردبیل منجر به مسدود شدن هزار و ۶۰۰ روستا شد که با اعزام گروه راهداری راه هزار و ۶۹ روستا باز و راه روستاهای باقیمانده در حال بازگشایی است.

وی اظهار داشت: در کوثر راه ۳۰ روستا، خلخال ۱۲ روستا ، گرمی ۲۵ روستا، مشگین شهر پنج روستا و شهرستان نیر هم ۱۲ روستا بسته شده و نیروهای راهداری تا عصر امروز تمام این راه ها را بازگشایی خواهند کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل بیان کرد: ۱۲۰ گروه راهداری با ۲۵۱ دستگاه ماشین آلات و ۴۵۸ نیروی انسانی در جاده ها و گردنه های استان مستقر بوده و آماده خدمات دهی به رانندگان و مسافران هستند.

رحمتی گفت: ۱۲ راهدارخانه متشکل از ۹ راهدارخانه ثابت و سه راهدار خانه سیار هم بصورت شبانه روزی در خدمات رسانی به مسافران فعال هستند.

وی افزود: از اول مهر ماه سال جاری ۴۰ هزار ۱۶۵ کیلومتر راه بصورت رفت و برگشت برفروبی شده و ۹ هزار و ۷۵ تن هم نمک پاشی صورت گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل بیان کرد: در روز های اخیر هم هفت هزار و ۸۷۹ کیلومتر راه برفروبی و ۲ هزار تن هم نمک پاشی صورت گرفته است.

استان اردبیل ۱۳۱ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.

 

انتهای پیام/ایرنا