فرماندار خلخال گفت: به علت بارش برف سنگین و عدم امکان بازگشایی راه ارتباطی روستای آق سو و نبود امکان برای هرگونه دسترسی خودرویی به این روستا، اهالی در محاصره برف قرار گرفته و نیاز به کمک دارند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


فریدون بابایی بیان کرد: به محض اطلاع از وضعیت اهالی این روستا و کمبود دارو و غذا، اعزام یک دستگاه بالگرد از سوی جمعیت هلال احمر به منطقه درخواست شد.

وی گفت: با اعزام این بالگرد به خلخال زمینه ارسال کمک های غذایی و دارویی به این روستای فراهم شد ولی بدلیل شرایط نامساعد جوی بالگرد موفق به فرود در ورزشگاه پوریای ولی خلخال نشد و ارسال کمک به اهالی روستای آق سود ناتمام ماند.

رییس شورای مدیریت بحران حلخال اظهار داشت: کمک های ارسالی از خلخال شامل آرد خام ، مواد خوراکی ، دارو ، خوراک دام و سایر مواد مورد نیاز اهالی بود که با استفاده از چند دستگاه خودرو در محل فرود بالگرد آماده ارسال به این روستا بود.

وی گفت: کمک رسانی به اهالی این روستا با مساعد شدن شرایط جوی از طریق اعزام دوباره بالگرد یا و نیز توسط امدادگران جمعیت هلال احمرو تیم های پیاده کوهنوردی از آخرین روستای دسترسی به آق سو ارسال خواهد شد.

بابایی اظهار کرد: بارش های سنگین برف روزهای گذشته که ارتفاع آن در برخی از مسیر جاده دسترسی روستای مره جین به این روستا بیش از ۵ متر می رسد امکان ارسال کمک به اهالی این روستا را از طریق زمینی غیرممکن کرده است.

روستای سه خانواری آق سو در دامنه قله کوه آق داغ و در یک منطقه صعب العبور کوهستانی در ۷۰ کیلومتری خلخال واقع شده و در مواقع غیر برفی نیز تردد به این روستا فقط به کمک خودروهای ۲ دیفرانسیل امکان پذیر است.

انتهای پیام/ایرنا