رییس اداره تعزیرات حکومتی خلخال گفت: با تشکیل کمیته مقابله با گرانفروشی و تشدید برخورد با متخلفان، نرخ کالاها در این شهرستان کاهش و بازار نیز تا حدودی از حالت تشنج خارج شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

تعزیرات- جریمه
بابک مرسلی بیان کرد: اقدامات موثری به ریاست دادستان خلخال با همراهی دستگاه های نظارتی و استمرار بازرسی از واحدهای صنفی عرضه کالاهای اساسی انجام می شود.

وی با بیان اینکه تعزیرات حکومتی تشکیلات رسیدگی کننده به تخلفات صنفی بوده و کار این اداره بازرسی واحدهای صنفی نیست، اظهار داشت: در حالی که در ۴۵ روز گذشته حتی یک مورد تخلف از سوی دستگاه های نظارتی از جمله اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف به اداره تعزیرات حکومتی ارجاع نشده بود، پس از تشکیل این کمیته ۲۴ پرونده تخلف صنفی از سوی بازرسان به این اداره ارجاع شد.

وی با تاکید بر لزوم درج قیمت کالاها در واحدهای صنفی گفت: مخدوش کردن نرخ درج شده قیمت کارخانه بر روی کالاها تخلف محسوب شده و عوامل این کار مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند.

مرسلی بیان کرد: قیمت اعلام شده گوشت گرم مرغ و قرمز از سوی وزیر جهاد کشاوزی بر اساس کار کارشناسی و رعایت حال فروشندگان و مصرف کنندگان صورت گرفته و رعایت نرخ های اعلام شده در این شهرستان نیز از سوی مراکز توزیع عمده و یا فروشندگان خرد گوشت گرم مرغ و قصابی ها ضروری است.

مرسلی گفت: مقابله روزانه با گرانفروشی با تشکیل گشت های مشترک بازرسی همراه با تشکیل کمیته مقابله با گرانفروشی و احتکار در دادسرا تا زمان رسیدن به سرشاخه های گرانی و عاملان افزایش قیمت کالاهای اساسی ادامه خواهد یافت.

با تشکیل کمیته مقابله با گرانفروشی در دادسرای خلخال قیمت گوشت گرم مرغ ۲۰ هزار ریال در روزهای اخیر کاهش یافته و برای کاهش قیمت گوشت قرمز نیز تلاش می شود.

تعزیرات- جریمه

 

انتهای پیام/ایرنا