رییس اداره راهداری و حمل نقل جاده ای خلخال از بازگشایی و برفروبی راه ارتباطی مسدود شده از برف ۱۲۰ روستای این شهرستان خلخال داد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


محمد قربانی در جریان بازگشایی راه ارتباطی مسدود آخرین روستاهای باقیمانده خلخال افزود: نتیجه تلاش ۲۰ گروه راهداری با بکارگیری ۳۵ دستگاه ماشین آلات سنگین راهداری از روز جمعه ۲۶ بهمن ماه تا به امروز بازگشایی و برفروبی تعداد زیادی از راه های ارتباطی روستاهای پوشیده از برف منطقه بوده است.

وی با بیان اینکه راهداران برای بازگشایی راه ارتباطی ۱۰ روستای باقیمانده همچنان تلاش می کنند ، گفت: حجم سنگین برف که ارتفاع آن در برخی از راه های روستایی به بیش از ۲ متر نیز می رسد همراه با ادامه کولاک برف در راه های کوهستانی روستایی منطقه عملیات بازگشایی راه های ارتباطی مسدود روستایی باقیمانده را با مشکل مواجه کرده است.

قربانی همچنین از سختی کار راهداران توام با خطر سقوط بهمن و وقوع حوادث پیش بینی نشده برای رانندگان ماشین آلات سنگین راهداری هنگام بازگشایی راه های برفی خبر داد.

وی اظهار داشت: راننده یک دستگاه لودر این اداره که در حال بازگشایی مسیر ارتباطی روستای گندم آباد در بخش شاهرود این شهرستان بود، مورد سقوط بهمن از ۲ سمت جاده واقع شده و لودر در بین راه گرفتار شده است.

رییس اداره راهداری و حمل نقل جاده ای خلخال افزود: تلاش می شود با ارسال یک دستگاه بولدوزر سنگین این ماشین راهداری از میان انبوه برف بیرون کشیده شود.

 

انتهای پیام/ایرنا