رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خلخال از بازگشایی مسیر مسدود شده از ریزش کوه اردبیل، سرچم در حوزه استحفاظی این شهرستان خبر داد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

ریزش کوه
محمد قربانی بیان کرد: این مسیر در حد فاصل تونل های ۹ و ۱۰ و در کیلومتر ۹۹ جاده اردبیل، سرچم به علت ریزش کوه مسدود شده بود که با تلاش راهداران این جاده در سریع ‌ترین زمان ممکن بازگشایی شد.

وی اظهار داشت: هم اکنون تردد در این جاده به حالت عادی برگشته و همکاران راهداری در حال ایمن سازی، پاکسازی و تخلیه کامل سنگ‌های ریزشی از سطح جاده و اطراف آن هستند.

قربانی با بیان اینکه با بازگشایی و پاکسازی مسیر از سنگ های پرتاب شده از صخره های اطراف در حال حاضر ترافیک روان در جاده سرچم برقرار است، گفت: بخش هایی از قسمت ریزشی کوه برای پیشگیری از ریزش احتمالی دوباره آن در حال بررسی و ایمن سازی است.

بخشی از جاده ارتباطی اردبیل، سرچم در حوزه استحفاظی خلخال واقع شده و وظیفه راهداری این بخش بر عهده راهداران اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای این شهرستان است.

جاده تازه احداث خلخال، فیروزآباد در تقاطع میکاییل آباد به این جاده متصل بوده و مردم این شهرستان از طریق اتصال به این راه به مرکز استان و کشور دسترسی دارند.

 

 

انتهای پیام/ایرنا