بازی بزرگ ژنرال ها

در یک طر علی نیکزاد با سابقه اداره سه وزارتخانه بزرگ ایران ایستاده است در طرف دیگر این بازی اما نام مجید خدابخش خودنمایی می کند که منادی مگاپروژه ها است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

پشت پرده

رقابت بزرگ ژنرال ها در صحنه سیاسی استان اردبیل آغاز شده است. مروری بر تاریخچه انتخابات ادوار گذشته اثبات می کند که رقابت های انتخاباتی استان همواره تحت تاثیر دو قطب اصلی سیاسی کشور بوده است. زمانی راست و چپ و روزگاری اصلاح طلب و اصولگرا و شاید در آینده لیبرال ها و انقلابیون ؛ اگرچه این تاثیرپذیری هر بار بسته به فضای سیاسی کشور ، کم و زیاد شده اما هرگز محو نشده است.

اکنون اما در آستانه آغاز رقابت های پیدا و پنهان انتخابات مجلس یازدهم ، این بار ژنرال های دو جناح اصلی سیاسی استان به میدان آمده اند و سوت بازی بزرگ نواخته شده است.

علی نیکزاد

در یک طرف این رقابت ، علی نیکزاد با سابقه اداره سه وزارتخانه بزرگ ایران ایستاده است. مردی از تبار چهره های ملی اردبیل که در آخرین انتخابات ریاست جمهوری ، در قواره رئیس ستاد رقیب روحانی در کل کشور ظاهر شد.
در طرف دیگر این بازی اما نام مجید خدابخش خودنمایی می کند. منادی مگاپروژه های موعود که پس از کوتاه شدن دستش از استانداری، آرزوی نمایندگی اردبیلی ها را در سر می پروراند. نیروی بازنشسته ای که به لطف نوبخت و لابی تبریز در ستاد روحانی ، بخت اقبال یارش شد و ردای استانداری اردبیل را بر تن اش کردند.

 

نیکزاد و خدابخش اکنون به عمود خیمه انتخاباتی اصولگرایی و اصلاح طلبی اردبیل تبدیل شده اند. هر لیستی که توسط احزاب وابسته به این دو جناح بسته شود، نمی تواند سرلیستی ژنرال های خود را نادیده بگیرد.
اگرچه هنوز کاندیداتوری نیکزاد در انتخابات پیش رو قطعی‌نیست، به همان اندازه اما خدابخش عزم خود را برای کاندیداتوری جزم کرده است.
در این بازی بزرگ اما جریان دولت روحانی قواره ستون خیمه خود را در برابر ستون خیمه رقیب کوتاهتر می بیند و برای همین مدتی است پیاده نظام رسانه ای اش را مامور تخریب نیکزاد کرده اند.
بر همین اساس، حامیان خدابخشی که تا دو سال پیش همه کاره استان بوده است، به استانداری که ۱۱ سال پیش افتتاح گر خیلی از پروژه ها بود ، می تازند تا اذهان را از کم کاری های دولت روحانی در قبال اردبیل منحرف کنند.
روزی پا روی شعار «ایران برای همه ایرانیان» می گذارند و می نویسند نیکزادی که پروژه راه آهن اردبیل را از ۳ درصد به ۶۲ درصد رساند ، چرا آن را کامل نکرد و به اندازه نوبخت دولت ما ، بین ملت ایران تبعیض قایل نشد ؟!
روزی دیگر فریاد برمی آورند که چه نشسته اید که امکانات مصرفی ورزشگاه علی دایی که ۱۱ سال پیش افتتاح شد ، فرسوده گشته و کسی هم نیست بپرسد پس در این یازده سال ، چرا در کنار سر دادن شعار مگاپروژه ها ، گوشه چشمی هم به نوسازی وتکمیل این ورزشگاه نداشته اید؟

برای ورود به بازی بزرگ اما، به غیر از بی اعتبارسازی رقیب، تمهیدات مهمتری لازم است.
در یک طرف اصولگرایان قرار دارند که تنها یکی از هفت نماینده استان منتسب به آنهاست و بعلاوه ، دست شان از دولت کوتاه است .
در طرف دیگر اما حامیان روحانی ، نمایندگان لیست امید را در اختیار دارند و بعلاوه ، همه کاره دولت در استان هستند. از این رو برای چینش مهره ها و آماده سازی خود جهت ورود به بازی بزرگ، دست پری دارند.
تقریبا ۸۵ درصد مدیران کل دستگاه های اجرایی ، بخشداران وفرمانداران استان گماشته خدابخش هستند و در ماههای آینده هم ، تمامی جابجایی ها از بخشداران و فرمانداران و مهمتر از همه شهرداران ، در نقشه راه نماینده شدن خدابخش تعریف می شوند و حلقه های هم‌محله ای، بار دیگر ارباب حلقه های اعتدالیون واصلاح طلبان واقعی خواهند شد که خیلی هایشان مدتهاست که دیگر خدابخش را قبول ندارند.

انتهای پیام/صبح سبلان